Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri İspaniyada Hackathon yarışmasında qalib olublar
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələri İspaniyada keçirilən "Competitive Programming” Hackathon yarışmasında III yeri qazanıblar.
Hazırda Erasmus+ proqramı çərçivəsində İspaniyanın Alkala Universitetində təhsil alan Ali Məktəbin Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının III kurs tələbələri Sənan Həsənov və Ayxan Haqverdili tədrisə yeni başlamaqlarına baxmayaraq, universitetin təşkil etdiyi yarışmada ilk nailiyyətə imza atıblar.
Tələbələr Ali Məktəbi təmsil edərək yarışa “BHOS” komandası adı ilə qatılıb. 8 saatdan çox davam edən yarış zamanı tələbələr kompüter sisteminin ispanca olmasına, yarışa hazırlaşmağa kifayət qədər vaxtın olmamasına baxmayaraq, dörd nəfərlik komandaların yarışdığı atmosferdə, iki nəfərlik komanda ilə 23 sualdan 18 suala doğru cavab verərək yarışın üçüncüsü olmağı bacarıblar.
Xatırladaq ki, Bakı Ali Neft Məktəbinin Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının 7 tələbəsi 2019-2020-ci tədris ilinin yaz semestrində İspaniyanın Alkala Universitetində 1 semestr müddətinə təhsil almağa yola düşüb. Onların Alkala Universitetində tədris müddəti 21 yanvar - 20 iyun tarixlərini əhatə edəcək.
Tələbələr Erasmus+ proqramı çərçivəsində bir semestr ərzində Rəqəmsal elektronika, Mühəndislik mexanikası, Elektrik mühəndisliyi ixtisasları üzrə təhsillərini davam etdirəcəklər.

Students of Baku Higher Oil School (BHOS) took the third place in the Hackathon Competitive Programming Competition.
The 3rd year students of the Process Automation Engineering Department of BHOS Sanan Hasanov and Ayhan Hakverdili, who are currently studying at the University of Alcala in Spain under the Erasmus + programme, took the third place in the Hackathon Competitive Programming Competition, organized by the University of Alcala.
This was the first success achieved by these students at the University of Alcala, despite the fact that they had just recently started studying at this university.
Sanan Hasanov and Ayhan Hakverdili represented Baku Higher Oil School at the competition, and, therefore, they named their team “BHOS”.
It should be noted that the computer system used in the competition, which lasted for more than 8 hours, was in the Spanish language, and that the students did not have enough time to prepare for Hackathon.
It should also be noted that the BHOS team consisted of 2 people, while the other teams participating in the competition consisted of 4 people.
However, despite all these difficulties, the BHOS team took the third place by answering correctly 18 of 23 questions.
Recall that within the framework of the Erasmus+ programme, seven BHOS students majoring in Process Automation Engineering went to Spain to continue their studies at the University of Alcala in the Departments of Digital Electronics, Mechanical Engineering, and Electrical Engineering.
They will study at this university during the spring semester of the 2019-2020 academic year (from January 21 to June 20).