Bakı Ali Neft Məktəbində Mühəndislər üçün biznes təhsili layihəsinin növbəti kursuna start verilib
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) və BP şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə reallaşdırılan “Mühəndislər üçün biznes təhsili” layihəsinin növbəti V kursuna start verilib.
Təlimlərdə iştirak üçün daxil olan 150-ə yaxın müraciətdən proqramın meyarlarına uyğun olan 100-dək tələbə seçilib. Onlar, Bakı Ali Neft Məktəbi ilə yanaşı, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye, Azərbaycan-Fransız, Bakı Mühəndislik universitetlərinin tələbələridirlər.
2 ay müddətində davam edəcək kursun proqramına “Təqdimat və kommunikasiya bacarığı”, “Layihələrin idarə edilməsi”, “Vaxtın idarə edilməsi və səmərəlilik”, “Liderlik”, “Risklərin idarəedilməsi”, “Maliyyə, büdcə və xərclərə nəzarət edilməsinə giriş”, “İnsan resurslarının idarə edilməsinin əsasları”, “Danışıq bacarıqları” kimi modullar daxildir.
Təlimləri müvəffəqiyyətlə başa vuran iştirakçılara Bakı Ali Neft Məktəbi və BP-nin birgə sertifikatları təqdim ediləcək.
Layihənin növbəti kursunun açılış mərasimində Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov çıxış edərək bildirib ki, “Mühəndislər üçün biznes təhsili” layihəsi çərçivəsində tədris olunan modulları mənimsəyən tələbələr fəaliyyətlərində yeni istiqamətlər müəyyən edəcəklər. O bildirib ki, layihənin əsas məqsədi mühəndislik ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrdə peşə vərdişləri ilə yanaşı, sosial bacarıqların da inkişaf etdirilməsidir.
“BP Azərbaycan” şirkətinin Tədbirlər və Brend Kommunikasiyalar üzrə meneceri Zaur Cəbrayıl isə bildirib ki, layihə 2 ildən çoxdur ki, BP şirkətinin dəstəyi ilə Bakı Ali Neft Məktəbi tərəfindən uğurla reallaşdırılır. O qeyd edib ki, nəticələrin təhlili göstərir ki, layihə tələbələrdə yeni bacarıqların müəyyən edilməsi baxımından olduqca əhəmiyyətlidir.
Tədbirdə Bakı Ali Neft Məktəbinin Tələbələrlə iş şöbəsinin Böyük metodisti Ləman Hüseynova layihə, tədris olunacaq modular, dərs prosesi barədə təqdimatla çıxış edib.

Baku Higher Oil School (BHOS) has launched the next, fifth in a row, “Business Education for Engineers” training program, a joint project of BHOS and BP.
From about 150 candidates who had applied for the training, 100 students meeting the program’s criteria were selected.
The selected candidates are students of Baku Higher Oil School, Azerbaijan State Oil and Industry University, Azerbaijani-French University and Baku Engineering University.
The 2-month program “Business Education for Engineers” consists of the following modules: Presentation and Communication Skills, Project Management, Time Management and Efficiency, Leadership, Risk Management, Introduction to Finance, Budget and Cost Control, HR Management Fundamentals, and Negotiation Skills.
The students who successfully complete the training program will receive joint certificates from BHOS and BP.
Speaking at the ceremony of launching the next “Business Education for Engineers” training program, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov noted that, while acquiring the modules taught within the training program, students are defining new directions in their activities. The rector emphasized that the project is aimed at developing not only the professional knowledge, but also the social skills of engineering students.
Speaking at the ceremony, Events and Brand Communications Manager at BP Zaur Jabrayil said that Baku Higher Oil School with the support of BP has been successfully implementing the project for more than 2 years. He noted that the analysis of the results shows that the project is very important in terms of identifying new skills of students.3
Then, Senior Methodologist at the Student Affairs Department of BHOS Laman Huseynova made a presentation about the project, training modules and learning process.
After that, the students participating in the training program familiarized themselves with the campus of Baku Higher Oil School.