Elmar Qasımov Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyin şagirdləri ilə görüşüb
Bakı Ali Neft Məktəbi və Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey arasında əməkdaşlıq davam edir. Əməkdaşlıq çərçivəsində Bakı Ali Neft Məktəbinin nümayəndə heyəti liseylə tanış olub.
Şagirdlərlə keçirilən görüşdə Ali Məktəbin rektoru Elmar Qasımov Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyin yüksək tədris və təlim-tərbiyə sahəsində unikal təhsil ocağı olduğunu bildirib. Rektor liseyin Azərbaycanın görkəmli oftalmoloq alim, akademik Zərifə xanım Əliyeva kimi elm xadiminin adını daşımasının böyük məsuliyyət olduğunu və hazırda təhsil ocağının bu şərəfli adı doğrultduğunu vurğulayıb.
O, BANM-də müxtəlif ixtisaslar üzrə təhsil alan lisey məzunlarının intellektual səviyyəsinin, sosial aktivliyinin yüksək olduğunu bildirərək, Ali Məktəb tələbələrinin uğurunun orta məktəbdə əldə edilən bilik və bacarıqlardan qaynaqlandığını qeyd edib.
E.Qasımov bildirib ki, Zərifə Əliyeva adına Liseyinin 18 nəfər yetirməsi Bakı Ali Neft Məktəbinin məzunu olub, onlar hazırda müxtəlif yerli və transmilli şirkətlərdə çalışırlar.
“2019/2020-ci tədris ilində bu orta ümumtəhsil müəssisəsinin 6 məzunu BANM-i seçib. Onlardan biri Prezident təqaüdçüsüdür”- deyə rektor qeyd edib.
Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyin direktoru Mehriban Vəliyeva ikitərəfli əməkdaşlığın genişlənməsindən, bununla da liseyin şagirdləri və gələcək məzunları üçün daha geniş imkan yaradılmasından məmnunluğunu ifadə edib.
Bakı Ali Neft Məktəbinin hazırki tələbələri, Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyin məzunları olan Kənan Sadıqov, Qəhrəman Kazımlı, Xalid İsmayıllı şagirdlərlə öz uğur hekayələrini bölüşüb və tövsiyyələrini veriblər.

Elmar Gasimov meets with students of Lyceum named after Academician Zarifa Aliyeva
Within the framework of cooperation between Baku Higher Oil School (BHOS) and the Lyceum named after Academician Zarifa Aliyeva, the BHOS delegation visited the Lyceum for familiarization purposes.
During a meeting with students of the Lyceum, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov said that the Lyceum named after Academician Zarifa Aliyeva is a unique educational institution that provides quality education and upbringing to its students.
The rector emphasized that that the lyceum bears the name of the outstanding Azerbaijani ophthalmologist, Academician Zarifa Aliyeva, places great responsibility on it, and that the lyceum has justified this honorary name.
Noting the high intellectual level of the Lyceum’s graduates who study at various departments of Baku Higher Oil School, as well as their active participation in social events, Elmar Gasimov said that BHOS students owe their success to the knowledge and skills acquired in a high school.
"18 graduates of the Lyceum named after Academician Zarifa Aliyeva have graduated from Baku Higher Oil School. Currently, they all work in various local and transnational companies. Six graduates of this comprehensive secondary school entered BHOS in the 2019/2020 academic year. One of them is a presidential scholarship holder,” the rector added.
Director of the Lyceum named after Academician Zarifa Aliyeva, Mehriban Veliyeva, expressed satisfaction with the expansion of bilateral cooperation between the Lyceum and BHOS. She emphasized that this cooperation offers great opportunities for students and graduates of the Lyceum.
The graduates of the Lyceum named after Academician Zarifa Aliyeva - Kanan Sadigov, Gahraman Kazimli, and Khalid Ismayilli - who currently study at Baku Higher Oil School shared their successes with the Lyceum’s students and gave them proper recommendations.