Bakı Ali Neft Məktəbi tələbələr üçün yeni Cəmiyyət yaradıb
Bakı Ali Neft Məktəbi Azərbaycanda bakalavr və magistr pilləsi üzrə təhsil alan universitet tələbələrinin karyera inkişafına dəstək olmaq məqsədilə yeni “Society of Business Management” cəmiyyəti yaradıb.
Cəmiyyətin məqsədi seçilmiş tələbələrə biznes biliklərinin artırılmasına kömək edərək onların gələcək karyera imkanlarının genişləndirilməsinə dəstək göstərməkdir.
“Society of Business Management” cəmiyyəti biznes üçün lazım olan texniki bilikləri əhatə edəcək təlimlər və ya master klasslar, həmçinin şəxsi inkişafla bağlı tədbirlər təşkil edəcək.
Təlimlər Mühasibat uçotu, Maliyyə, Marketinq, İnvestisiya təhlili, İdarəetmə strategiyası və qərarvermə, Problemlərin həlli , Liderlik, Bədən dili, Təqdimat və Ünsiyyət bacarıqları, Danışıq bacarıqları kimi modulları əhatə edəcək.
Qeyd olunan modullar üzrə bir sıra şirkətlərin və dövlət qurumlarının rəhbər şəxsləri öz bilik və təcrübələrini bölüşəcəklər.
Bundan əlavə, yerli aparıcı şirkətlərə iştirakçıların işgüzar səriştələrini inkişaf etdirməyə xidmət edən Biznes Turlar təşkil edilcək.
Bütün iştirakçıların seçilməsi prosesi onlayn müraciət əsasında aparılacaq. Seçilən şəxslərə tədbirlər, həmçinin Cəmiyyət barədə ətraflı məlumat veriləcək

Baku Higher Oil School (BHOS) has created the Society of Business Management in order to stimulate the career growth of students studying for bachelor's and master's degrees in Azerbaijan.
The goal of the society is to expand the career opportunities of selected students by increasing their knowledge in the field of business.
The Society of Business Management will teach students the technical skills they need for building a successful business through holding training sessions, master classes, and various activities aimed at enhancing personal growth.
The training sessions will cover such modules as Accounting, Finance, Marketing, Investment Analysis, Management and Decision Making Strategy, Problem Solving, Leadership, Body Language, Presentation and Communication Skills, Speech Skills.
Within the mentioned modules, the heads of a number of companies and state agencies will share their knowledge and experience with students.
In addition, business tours to local leading companies will be organized to enhance students' business skills.
The student selection process will be based on an online application system. The selected students will be provided with information about the society and its activities.