BANM-ın Neft-Qaz Mühəndisləri Cəmiyyəti (SPE BHOS) regional yarışın qalibi oldu
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Neft-Qaz Mühəndisləri Cəmiyyəti (SPE - Society of Petroleum Engineers) Qazaxıstanda keçirilən PetroBowl regional seçimlərində ölkəmizi təmsil edərək 1-ci yerin qalibi olublar.
Beləliklə, BANM-ın Neft-Qaz Mühəndisləri Cəmiyyətinin 5 tələbəsi Kanadada keçiriləcək PetroBowl Çempionatı çərçivəsində təşkil olunan Neft-Qaz Mühəndisləri Cəmiyyətinin İllik Texniki Konfrans və Sərgisində (SPE Annual Technical Conference and Exhibition - ATCE2019) ölkəmizi təmsil etmək hüququ qazandılar.
PetroBowl Çempionatındakı bu möhtəşəm uğurlarına görə BANM tələbələri Məhəmməd Əliyev, Nihad Abbasov, Gülay İbrahimova, Elmir Abilov və İsmayil Əkbərovu təbrik edir, növbəti yarışlarda müvəffəqiyyətlər arzulayırıq.
Qeyd edək ki, qeyri-hökumət təşkilatı olan SPE-nin əsas məqsədi tələbə və gənc mühəndislərin inkişafına töhfə vermək, neft sənayesinin bütün dünya üzrə təcrübəli mütəxəssislərini bir araya gətirmək, onlara elmi işlərini aparıb nəticələrini təqdim etmək, təcrübələrini paylaşmaq üçün müxtəlif konfranslar, forum, sammit və sərgilər keçirərək şərait yaratmaqdır.

Society of Petroleum Engineers (SPE) of BHOS won regional competition
Society of Petroleum Engineers (SPE) of Baku Higher Oil School (BHOS) representing Azerbaijan at the regional selections of PetroBowl held in Kazakhstan became the winner of the competition.
Thus, five students of SPE from BHOS will participate at the SPE Annual Technical Conference and Exhibition – ATCE2019 to be organized in the frames of PetroBowl Championship in Canada.
We would like to extend our congratulations to BHOS students Muhammad Aliyev, Nihad Abbasov, Gulay Ibrahomova, Elmir Abilov and Ismail Akbarov for their successful performance wishing them success in further competitions.
The main goal of the non-governmental organization SPE is to contribute in the development of students and youth, gather together experienced specialists in petroleum industry in global scale offering them the opportunities to share their experience, to involve in scientific activities during various conferences, forums, summits and exhibitions.