Professor Siyavuş Azakov Fəxri neftçi döş nişanı və Fəxri fərmanla təltif edildi
Bakı Ali Neft Məktəbinin Neft-qaz mühəndisliyi kafedrasının professoru Siyavuş Azakov SOCAR-ın prezidenti, Millət vəkili Rövnəq Abdullayev tərəfindən “Müəllimlər Günü” və 70 illik yubileyi münasibətilə, eyni zamanda ölkəmizdə neftçi kadrların hazırlanmasında verdiyi töhfəyə görə “Fəxri neftçi” döş nişanı ilə təltif edilib.
Professor Siyavuş Azakov eyni zamanda, uzunmüddətli, peşəkar elmi-pedaqoji fəaliyyətinə görə və 70 illik yubileyi münasibətilə Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımovun əmrilə Fəxri fərman ilə təltif olunub.
Qeyd edək ki, professor Siyavuş Azakov 2013-cü ildən BANM-ın Neft-qaz mühəndisliyi kafedrasının professorudur. O Almaniya, İtaliya və İsveçin bir neçə universitetlə elmi tədqiqat üzrə böyük iş təcrübəsinə malikdir. Siyavuş müəllim 60-dan çox elmi nəşr və beş dərs vəsaitinin müəllifidir.

Upon an order of SOCAR president, Deputy of Milli Mejlis Rovnag Abdullayev, professor of the Petroleum Engineering Department of Baku Higher Oil School Siyavush Azakov is awarded with the title “Honored Oilman” on the occasion of World Teachers’ Day and his 70th anniversary.
At the same time, by an order of the BHOS Rector Elmar Gasimov prof. Azakov is awarded with a Certificate of Merit for his many-year scientific and teaching activities and on the occasion of his 70th anniversary.
Siyavush Azakov has been working at BHOS as professor of the Petroleum Engineering Department since 2013. His long-term experience includes scientific research conducted at leading universities in Germany, Italy and Sweden. Prof. Azakov is an author of five manuals for graduate students and more than 60 scientific papers.