BANM-ın İntellektual Oyunlar Klubu təltif olundu
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) 2013-cü ildən bəri fəaliyyət göstərən BANM İntellektual Oyunlar Klubu 2017-2018-ci illərdə göstərdiyi fəaliyyətə görə “Azərbaycan” İntellektual Oyunlar Klubu tərəfindən “Mövsümün klubu” adına layiq görülərək təltif olunub. Qeyd edək ki, klub bu mükafatı  Neftçilər gününə həsr olunmuş “Black Oil, Bright Minds 2”, 18 oktyabr Müstəqillik gününə həsr olunmuş “Libertatem” turniri, hazırlıq kursunun tələbələri arasında ənənəvi yarış olan “Fourth Foundation Championship” turniri və sinxron liqanın yüksək səviyyədə təşkil olması kimi fəaliyyətlərinə görə əldə edib.
Əsas məqsədi universitetdaxili tələbə həyatına töhfə vermək, tələbələrin asudə vaxtlarının səmərəli və əyləncəli keçirməsinə şərait yaratmaq olan klubun əsas fəaliyyəti üzvü olduğu “Azərbaycan” İntellektual Oyunlar Klubu tərəfindən təşkil olunan Nə? Harada? Nə zaman? adlı sinxron liqanın təşkili, universitetdaxili “Xəmsə” MİO, “Breyn Rinq” və s. kimi intellektual oyunlar keçirməkdən ibarətdir.
“Biz hər il yeni qəbul olmuş tələbələrə info sessiyalar, rayonlara intellektual səfərlər təşkil edirik. Təşkil olunan yarışlarımızda ən az 100-150 nəfər tələbə iştirak edir. Bu yaxında klubumuz həmçinin tamamilə tələbələr tərəfindən hazırlanan “BANM İOK APP” adlı Android tətbiqetməsini istifadəyə verdi. Bu proqram vasitəsilə gənclər artıq olduqları yerdən asılı olmayaraq suallara cavab verib yarışlarda iştirak edə və bir-birlərilə yarışa bilirlər. Proqram artıq öz test prosesini uğurla başa vurub və komandamız hazırda digər fərqli layihələr üzərində çalışırlar.” – deyə klubun sədri, “Kimya mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan üçüncü kurs tələbəsi  Əsəd Əsədli bildirib.

Intellectual Games Club of Baku Higher Oil School (BHOS) operating since 2013 has received a title of the “Club of the Season”. It has been awarded by the national Intellectual Games Club of Azerbaijan for its activities in 2017-2018. Within this period of time, the BHOS club has conducted several tournaments and contests including «Black Oil, Bright Minds 2», «Libertatem» tournament to commemorate the Day of Independence of the republic, and «Fourth Foundation Championship» among first-year undergraduates.
The main objective of the club’s activity is to help organize BHOS students’ leisure time and contribute towards their intellectual development and creative thinking. The club members actively participate in local and national events by the Intellectual Games Club of Azerbaijan, which include, among others, popular intellectual games “Hamsa”, “What? Where? When?” and “Brain Ring”.
The club chairman, third-year Chemical Engineering student Asad Asadly comments: “In addition to arranging tournaments at the Higher School and participating in national events, we also conduct outreach sessions in regions. Our games usually gather about 100-150 students, which speaks about their high interest in the events. Recently, we have started using new BANM İOK APP computer program entirely designed by the BHOS students. It allows for participating in the tournament and answering questions irrespective of the player’s whereabouts. The program was tested and proved to work properly. Now we start working on new projects. We will announce them soon!”