BANM-da beynəlxalq qadınlar bayramı təntənəli qeyd edildi
Bu gün Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) kampusunda 8 Mart Benəlxalq Qadınlar Gününə həsr olunmuş təntənəli tədbir keçirilib. Tədbirə BANM-ın rektoru Elmar Qasımov və Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri, siyasi elmlər doktoru, professor xanım Hicran Hüseynova da qatılıb.
Tədbir öncəsi Azərbaycanın dövlət himni səsləndirilib.
Tədbirdə çıxış edən Ali Məktəbin rektoru Elmar Qasımov xanım Hicran Hüseynovanın simasında BANM-da çalışan bütün xanım əməkdaşları və tələbələri qarşıdan gələn 8 Mart Beynəlxalq qadınlar günü münasibətilə təbrik edib. Rektor Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin ölkəmizdə qadın hərəkatına böyük diqqət göstərdiyini və hər zaman xanımların fəaliyyətinə önəm verdiyini bildirib. Elmar Qasımov cəmiyyətimizin inkişafında qadınların əvəzsiz rolundan danışıb və bu gün BANM-ın kollektivinin 60%-nin xanımlardan ibarət olduğunu söyləyib. Dövlətimizdə gender bərabərliyinin qorunaraq xanım rəhbərlərin çoxalmasına sevindiyini deyən rektor E.Qasımov cəmiyyətdə qadınlar və onların problemlərinin həllinə yönəlmiş əvəzsiz fəaliyyətinə görə Hicran xanım Hüseynovaya da xüsusi təşəkkür edib.
Daha sonra Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Hicran xanım Hüseynova BANM-ın xanım kollektivini qadınlar günü münasibətilə öz adından təbrik edib və uzun illər yüksək əmək göstəriciləri və peşəkar əmək fəaliyyətinə görə BANM-ın 6 əməkdaşını  Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Fəxri fərmanı ilə təltif edib.
Rektor Elmar Qasımov BANM-ın fəaliyyətində uzun illər öz töhfəsini verən 7 xanım əməkdaşı da mükafatla təltif edib, eyni zamanda Ali Məktəbin bütün xanım işçilərini və tələbələrini hədiyyələrlə təbrik edib.
Tədbir  konsert proqramı ilə davam edib. Qadınlara həsr olunmuş musiqili proqramda Azərbaycanın xalq artisti Azər Zeynalov, əməkdar artist Teymur Əmrah, əməkdar artist Gülüstan Əliyeva və BANM-ın Musiqi Klubunun üzvləri öz ifaları ilə xanımlar üçün bayram əhval ruhiyyəsi  yaradıblar.

Celebration of International Women’s Day, which is commemorated on March 8, took place at Baku Higher Oil School (BHOS) today. BHOS rector Elmar Gasimov and Chairwoman of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Azerbaijan Republic, Ph.D in political science, professor Hijran Huseynova attended the event.
The event started with the National Anthem of Azerbaijan Republic.
Speaking at the event, the Higher School rector Elmar Gasimov extended his congratulations to Hijran Huseynova and to all women and girls working and studying at BHOS. He told about active participation of women in all spheres of social, political, economic, scientific and cultural life of the country, which is exemplified, in his words,  in particular by the Baku Higher Oil School where women comprise 60% of all staff members. Elmar Gasimov emphasized that the President of Azerbaijan Ilham Aliyev pays special attention to the issues of increasing of the role of women in the society and said that the country government takes all necessary steps to ensure gender equality and protection of the women’s rights. The rector extended his gratitude to Hijran Huseynova for her activities and her valuable contribution towards solving women’s and family problems in Azerbaijan.
The Chairwoman of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Azerbaijan Republic Hijran Huseynova also extended her sincere congratulations and best wishes to all women of the Higher School on the occasion of the International Women’s day. She awarded six female employees of BHOS with Honorable Diplomas of the State Committee for Family, Women and Children Affairs for their many-year service and successful professional activities.
The Higher School rector Elmar Gasimov also presented awards to seven female employees for their professional activities and presented valuable gifts to all women and girls working or studying at BHOS. The event concluded with a concert with People’s artist of Azerbaijan Azer Zeynalov, Merited artists Teymur Amrakh and Gulustan Aliyeva and the Higher School’s Music Club.