BANM və ASAN Könüllülük Məktəbinin ASAN kadr karyera mərkəzinin 1-ci Karyera Sərgisinin açılışı oldu
01 mart 2018-ci il tarixində Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) kampusunda 1-ci Karyera Sərgisinin açılışı baş tutub. ASAN Könüllülük Məktəbinin “ASAN kadr” karyera mərkəzi və BANM-ın birgə təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən sərgiyə BANM-ın rektoru Elmar Qasımov və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov da qatılıblar.
Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov öz çıxışında bu sərginin neçə-neçə potensiallı gəncin həyatında bir dönüş nöqtəsi olacağını vurğulayıb və BANM-ın bu hadisədə bir payının olmasından çox şad olduğunu bildirib. Rektor qeyd edib ki, bu gün gənclərin işsizlik problemlərinin aradan qaldırılması üçün ölkədə böyük addımlar atılır və BANM bu istiqamətlə dövlətimizə və gənclərimizə hər zaman dəstək olmağa hazırdır.
Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov təşkil olmuş sərgi haqqında öz fikirlərini bildirərək, ASAN Könüllülük Məktəbinin “ASAN kadr” karyera mərkəzinin gənclərin təcrübə keçmələri və işlə təmin olunmaları istiqamətində gördüyü işlərdən danışıb. İnam Kərimov qeyd edib ki, bu günə kimi ASAN könüllülərinin vakansiya bürosu olan www.asankadr.az vasitəsi ilə 900-dən çox könüllü müxtəlif dövlət və özəl müəssisələrdə işlə təmin olunub.
ASAN Könüllülük Məktəbinin “ASAN kadr” karyera mərkəzinin rəhbəri Ləman Əhmədova layihənin əsas məqsəd və vəzifələri haqqında ətraflı məlumat verib. O qeyd edib ki, bu sərgi yüzlərlə gənc üçün yeni iş imkanları, təcrübə proqramları vəd edir.
Daha sonra Elmar Qasımov və İnam Kərimov sərgidə iştirak edən şirkətlər və onların nümayəndələri ilə tanış olublar.
Qeyd edək ki, BANM və ASAN Könüllülük Məktəbinin “ASAN kadr” karyera mərkəzinin ilk layihəsi olan 1-ci Karyera Sərgisinə şirkətlər tərəfindən də böyük maraq göstərilib. Belə ki, 50-dən çox nüfuzlu yerli və transmilli şirkətlər sərgiyə qatılıb. Bu, sərgiyə üz tutan yüzlərlə gəncə həmin şirkətlərin insan resurları üzrə mütəxəssisləri ilə münasibət qurmaq və yeni iş imkanlarını dəyərləndirə bilmək üçün böyük şans yaradılıb.

First Career Exhibition opened at the campus of Baku Higher Oil School (BHOS) on March 1, 2018. It is jointly organized by the Higher School and “ASAN Kadr” Career Center under the Volunteers School of ASAN Service. BHOS rector Elmar Gasimov and Chairman of the Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan (ASAN Service) Inam Kerimov attended the opening ceremony.
Speaking at the opening ceremony, the rector of the Baku Higher Oil School Elmar Gasimov said that the exhibition may change lives of many young people for the better and that BHOS management was happy to participate in the implementation of this important project. The Higher school will support the efforts undertaken by the government to provide job opportunities for young people and address the problem of youth unemployment, he said.
The Chairman of the Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Inam Kerimov shared his thoughts about the exhibition role and public importance. He told about activities on providing jobs to youth and arranging training courses for unemployed young people, and reported that thanks to Bureau of vacancies for ASAN volunteers www.asankadr.az more than 900 ASAN volunteers were employed by state organizations and private companies.
Head of the “ASAN Kadr” Career Center under the Volunteers School of ASAN Leman Akhmedova told about the event tasks and objectives. In her words, this exhibition shall give hundreds of young people opportunities to find a job and take part in internship programs at various companies. Then Elmar Gasimov and Inam Kerimov met and talked to representatives of the companies participating in the exhibition.
The first Career Exhibition within the joint project of BHOS and “ASAN Kadr” Career Center under the ASAN’s Volunteers School has aroused a big interest of the business sector. More than 50 leading national and translational companies are participating in the event, and hundreds of the exhibition visitors have got a chance to learn more about their work, meet staff members of the HR departments and apply for a job at these companies.