BANM və ASAN Xidmətin birgə layihəsi olan 1-ci Karyera Sərgisi sabah baş tutacaq
Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) və ASAN xidmətin ASAN Könüllülük Məktəbi ilk dəfə öz birgə layihələrini – Karyera Sərgisini təşkil edəcək. BANM-ın kampusunda keçiriləcək sərgi 1 Mart, saat 10:00-dan – 17:00-dək davam edəcək. ASAN Könüllülük Məktəbinin “ASAN kadr” karyera mərkəzi tərəfindən layihələndirilən Karyera Sərgisinin əsas məqsədi ölkənin aparıcı şirkətləri ilə öz karyeralarını qurmaq istəyən potensial gənc kadrları görüşdürmək və hər iki tərəfi yararlandırmaqdır.
Sərgidə 50-dən çox şirkət artıq öz iştirakını təsdiq edib. Bu şirkətlərə SOCAR, Paşa Siğorta, Gilan Holdinq, EY, KPMG, Delloitte, PwC Azerbaijan, Azercell, BP Exploration Caspian Sea Azerbaijan, Atəşgah Siğorta, Azər Türk Bank, Fireworks HR Agency, Coca-cola Bottlers Ltd, Azərsun Holding, Holday İnn Hotel Baku, Kapital Bank ASC, JW Marriott Absheron Baku, Rabitabank ASC, Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı, Silk Way Bank, European Tobacco Baku ASC, SOCAR Polymer, Kapital Bank ASC, NOVA Digital Solutions, NOVCO Group və başqaları daxildir. Sərgidə iştirak edən gənclər həmin şirkətlərin insan resursları üzrə mütəxəssislərilə görüşmək, CV-lərini təqdim etmək şansı əldə edəcəklər. Burada işəgötürənlər və namizədlər üçün üz-üzə görüşlərin təşkil olunması və məlumat mübadiləsi məqsədilə əlaqələrin qrurulması üçün çox gözəl şərait yaradılacaq.
Qeyd edək ki, BANM və ASAN Xidmət gənc mütəxəssislərin işlə təmin olunması məsələrinə hər zaman xüsusi diqqət yetirən müəssisələr sırasındadır. Xatırladaq ki, BANM-ın ötən ilki məzunlarının 100%-i artıq işlə təmin olunub, ASAN Könüllülük Məktəbindən isə bu günə kimi 860-dən çox məzun ASAN kadr işlə təmin edilib.

Joint project by BHOS and ASAN: First Career Exhibition
Baku Higher Oil School (BHOS) and Career center under the Volunteers School of ASAN Service are implementing their first joint project, namely First Career Exhibition. It will be organized at the BHOS campus from 10am to 5pm on March 1, 2018. The event, which is held by the Career center with organizational support of the Higher School, aims to promote youth employment and help young people to build a successful career at the leading companies operating in Azerbaijan and looking for young talents.
More than 50 companies and organizations are expected to participate in the exhibition. They include, among others, SOCAR, Paşa Siğorta, Gilan Holdinq, EY, KPMG, Deloitte, PwC Azerbaijan, Azercell, BP Exploration Caspian Sea Azerbaijan, Atəşgah Siğorta, Azər Türk Bank, Fireworks HR Agency, Coca-cola Bottlers Ltd, Azərsun Holding, Holday İnn Hotel Baku, Kapital Bank ASC, JW Marriott Absheron Baku, Rabitabank ASC, Baku International Trade Sea Port, Silk Way Bank, European Tobacco Baku ASC, SOCAR Polymer, Kapital Bank ASC, NOVA Digital Solutions and NOVCO Group. The exhibition gives the visitors an opportunity to meet with representatives of the employer companies and learn about their vacancies and employment procedures. It also provides all necessary conditions for informal meetings, discussions and information exchange.
Both the Higher School and ASAN service pay special attention to the issues of youth employment and job placement. As of today, all BHOS graduates are employed and 860 young people found jobs after completion of training courses at ASAN Volunteers School’s Career Center.