BANM-ın tələbəsi Global Startup Weekend Women startup yarışın qalibi oldu
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasının tələbəsi Səkinə Nağızadə “Global Startup Weekend Women”- qadınlar arasında keçirilən startup yarışının Bakı finalında qalib olub.
Next Step İnnovasiyalar Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən yarışa qatılmaq üçün 50-dən çox müraciət olunmasına baxmayaraq cəmi 11 komanda Bakı finalında iştirak hüququ qazanıb.“Boş durma, hərəkətə keç” şüarı ilə həyata keçirilən yarışda Ali Məktəbin ikinci kurs tələbəsi Səkinə Nağızadə və onun TalentPort komandası qalib olub. Komandanın təqdim etdiyi layihə tələbələr və fiziki məhdudiyyətli insanların məşğulluğunun yarımştat işlə təmin olunması platformasının yaradılmasından ibarət olub. Qeyd edək ki, bu platformadan şirkətlər də yararlanacaq. Belə ki, onlar vaxta qənaət edərək, uyğun və potensial gənc kadrlarla təmin olunmuş olacaqlar.
Qalib komanda RCI Bank & Services, AccorHotels, Air France, Wavestone, Air Liquide, La Tribune kimi qlobal sponsorlardan Parisə uçuş bileti, Accor oteldə 2 gecə qalmaq, Böyük Finalda qlobal münsiflər qarşısında ideyasını təqdim etmək və Bakıda Next Step İnnovasiyalar Mərkəzinin Sup.az akselerasiya proqramına qəbul olunmaq şansı qazanıblar.
Qeyd edək ki, Səkinə Nağızadə 7 mart tarixində Fransanın Paris şəhərində 23 ölkə arasında keçiriləcək Böyük Finalda iştirak edərək Azərbaycanı təmsil edəcək.

Second-year student will participate in Big Final Day in Paris
Process Automation Engineering student of Baku Higher Oil School (BHOS) Sakina Naghizada became the winner of the Global Startup Weekend Women held in Baku. More than 50 teams applied for the participation in the competition, which was organized by Next Step Innovation Centre under the motto “No talk, all action”. Out of them, 11 teams reached the final stage. Second-year student of the Higher School Sakina Naghizada and her TalentPort team took the first place and became the winner of the competition in Baku.
The project, which was recognized the best, implies development of an online platform to provide employment opportunities to students and people with special needs. It is expected that this initiative shall bring benefits to employers, too, as it will help companies and organizations to find qualified young specialists with potential.
As the winner of the competition, the TalentPort team members received an opportunity to present their startup idea at the Big Final Day of the Global Startup Weekend Women to be held in Paris on March 7, 2017. Sponsorship support for the trip to France including the flight ticket to Paris and accommodation at Accorr hotel for two days is provided by global companies RCI Bank & Services, AccorHotels, Air France, Wavestone, Air Liquide and La Tribune. The team was also accepted to the Sup.az acceleration program of the Next Step innovation center. The Big Final Day, at which Sakina will represent Azerbaijan, shall gather teams from 23 countries of the world.