BANM-da Gənclər Günü təntənəli şəkildə qeyd olundu
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) yeni kampusunda 2 fevral - Gənclər Günü münasibətilə tədbir keçirilib. Tədbirdə Ali Məktəbin rektoru Elmar Qasımov, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun icraçı direktoru  Fərhad Hacıyev, YAP Gənclər Birliyinin sədri Seymur Orucov, BANM-ın professor-müəllim heyəti, tələbələri və media nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbiri öz sözlərilə  açan BANM-ın rektoru Elmar Qasımov bütün tədbir iştirakçılarını salamlayıb. Rektor qeyd edibki, 1996-cı il fevralın 2-də ümummilli lider Heydər Əliyevin dəstəyi ilə gənclərin birinci forumu keçirilib, bu forum ölkəmizdə gənclər hərəkatının vüsət almasına təkan verib və məhz həmin günün əhəmiyyəti nəzərə alınaraq 2 fevral tarixi gənclər günü kimi qeyd edilməyə başlanıb. Azərbaycanda gənclərə dövlət səviyyəsində böyük qayğı və diqqət göstərildiyini deyən Elmar Qasımov gəncliyin ölkəmiz, cəmiyyətimiz üçün dəyərli sərvət olduğunu diqqətə çatdırıb. Rektorun sözlərinə görə, cənab Prezident İlham Əliyevin müvafiq fərmanı ilə yaradılan BANM-ın fəaliyyətinin əsas məqsədi də ölkəmizdə yüksək ixtisaslı, ingilisdilli, peşəkar və müasir standartlara cavab verən gənc mühəndislər yetişdirməkdir. Rektor qeyd edib ki, Bakı Ali Neft Məktəbi dünyanın tanınmış universitetlərinin təcrübəsinə əsaslanaraq tədris proqramında ən son texnoloji nailiyyətləri tətbiq edir və məhz elə bu keyfiyyətin nəticəsidir ki, BANM-ın yola saldığı ilk məzunları artıq SOCAR , BP, Halliburton, Maire Tecnimont, Schlumberger, Türkiyədə STAR Neft Emalı Zavodu və s. kimi transmilli şirkətlərdə çalışır.
Çıxışının sonunda  Elmar Qasımov bayram münasibətilə bütün gəncləri, o cümlədən BANM-ın tələbələrini təbrik edib, uğurlar arzulayıb.
Tədbirdə həmçinin Gənclər Fondunun icraçı direktoru  Fərhad Hacıyev və  YAP Gənclər Birliyinin sədri Seymur Orucov çıxış ediblər. Bakı Ali Neft Məktəbinin fəaliyyətini yüksək qiymətləndirən natiqlər Ali Məktəbin ölkədə yüksək ixtisaslı mütəxəssis hazırlığına böyük töhfələr verdiyini bildiriblər.
Tədbir zamanı Ali Məktəbi müxtəlif tədbir, müsabiqə, seminar və konfranslarda layiqincə təmsil etmiş tələbələrin mükafatlandırılması mərasimi olub. Rektor tərəfindən tədris ili ərzində müxtəlif sahələrdə fəallıq göstərən və uğur əldə edən tələbələr, BANM-da keçirilən müxtəlif daxili intellektual və əyləncəli turnirlərin, təlimlərin, müxtəlif daxili müsabiqələrin qalibləri, respublika üzrə və ölkədə hüdudlarından kənarda keçirilən bir sıra çempionatlarda fəal iştirak etmiş komandaların üzvləri,  həvəsləndirici diplomlarla, sertifikatlarla və hədiyyələrlə təltif olunublar.

A special event on the occasion of Youth Day, which is celebrated in Azerbaijan on February 2, took place in the new campus of Baku Higher Oil School (BHOS). BHOS rector Elmar Gasimov, Executive Director of the Youth Foundation under the President of Azerbaijan Farhad Hajiyev, Chairman of the New Azerbaijan Party Youth Union Seymur Orujov, the Higher School’s academic teaching staff and students, and mass media representatives attended the celebration.
Opening the ceremony, the rector Elmar Gasimov welcomed all participants of the gathering. He said that the First Forum of Azerbaijani Youth, which was conducted upon an initiative of the national leader Heydar Aliyev on February 2, 1996, gave rise to development of youth movement in the country. Since that time, February 2 is commemorated as Youth Day in Azerbaijan. Elmar Gasimov also spoke about attention and support provided by the state to youth, which always was a valuable asset of the country and society. He emphasized that the main objective of the Baku Higher Oil School established upon a decree of the President of the Azerbaijan Republic Ilham Aliyev is to train a new generation of engineers with good command of English in line with international requirements.
The Rector noted that Baku Higher Oil School has achieved remarkable success in this field by organizing the education process based on the best experience of the world leading universities and by applying the most advanced technologies in the work. As a result, our first graduates already started their careers at transnational companies including SOCAR, BP, Halliburton, Maire Tecnimont, Schlumberger and Star Refinery in Turkey, said Elmar Gasimov. The rector extended his congratulations to BHOS students and all Azerbaijani young people on their holiday and wished them every success.
Addressing the event, the Executive Director of the Youth Foundation under the President of Azerbaijan Farhad Hajiyev and the Chairman of the New Azerbaijan Party Youth Union Seymur Orujov highly praised the successful work of the Baku Higher Oil School and pointed out that BHOS makes a great contribution to preparation of highly qualified national specialists.
The event continued with a ceremony of awarding the students actively participating in the Higher School’s social life and achieving excellent results in their study. Rector presented diplomas, certificates and memorable gifts to the students who honorably represented BHOS and became winners at various events in Azerbaijan and abroad, including workshops, training courses, competitions, intellectual contests and sport tournaments.