BANM-ın tələbəsi Emersonun 7009 DeltaV Implementation I kursunu uğurla başa vurub
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisası üzrə təhsil alan dördüncü kurs tələbəsi Aydın Nəsirzadə “7009 DeltaV Implementation I” kursunda iştirak edib. Beş gün davam edən kursun təşkilatçıları Azərbaycan Mühəndislər Birliyi və Emerson Process Management şirkəti olub. Avtomatika üzrə təşkil edilmiş kursda ümumi 9 iştirakçı  virtual DeltaV sistemi üzrə praktiki və nəzəri biliklərə yiyələniblər.
Qeyd edək ki, ilkin mərhələdə kursa qatılmaq istəyən 79 nəfər CV göndərsə də, test mərhələsinə yalnız 54 nəfər iştirak hüququ qazanıb. Test mərhələsində iştirakçılara 40 sual təqdim olunub. BANM-ın tələbəsi Aydın Nəsirzadə 40 sualdan 34-nə doğru cavab verərək ən yüksək göstərici ilə kursda ödənişsiz əsaslarla iştirak hüququ əldə edib.

Aydin Nasirzadeh, a fourth-year student of Process Automation Engineering at Baku Higher Oil School (BHOS), took part in "7009 DeltaV Implementation I" course. The five-day course was organized by the Union of Engineers of Azerbaijan and Emerson Process Management.
Nine students and graduates gained practical and theoretical knowledge on virtual DeltaV systems. It should be noted that in the first stage 79 people, wishing to join the course, sent their CVs, but only 54 candidates were chosen to take part in the test stage.
Forty questions were presented to the participants during the test phase. The Baku Higher Oil School's student responded correctly to 34 out of 40 questions, which was the best result, and gained the right to attend the course free of charge.