Bakı Ali Neft Məktəbi ErnstYoungla əməkdaşlığa başlayır
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov “Ernst&Young” (EY) şirkətinin Azərbaycan üzrə İdarəedici Partnyoru İlqar Vəliyev və şirkətin İqlim dəyişikliyi və Dayanıqlı İnkişaf üzrə xidmətlərin təcrübə rəhbəri Günel Fərəcova ilə görüşüb.
Görüş zamanı rektor qonaqları Ali Məktəbdə görməyə şad olduğunu bildirərək, BANM-ın fəaliyyəti, strukturu, əldə etdiyi nailiyyətlər və yaxın gələcəyə olan planları haqqında məlumat verib. Rektor Günel Fərəcovanın  BANM tələbələrinə keçirdiyi “İqlim dəyişikliyi və Dayanıqlı İnkişaf” üzrə seminarın tələbələr arasında böyük maraqla qarşılandığını bildirərək, EY tərəfindən bu və oxşar tipli seminarların təşkil olunmasını böyük qiymətləndirib və bu istiqamətdə əməkdaşlığın davam etdirilməsini istəyib.
Cənab İlqar Vəliyev EY şirkətinə olan diqqət və marağa görə Elmar Qasımova təşəkkür edib, daha sonra EY-ın fəaliyyət istiqamətləri, xüsusilə konsaltinq xidməti haqqında geniş məlumat verib. Şirkətin  İdarəedici Partnyoru qeyd edib ki, bu istiqamət üzrə fəaliyyətdə EY həm Ali Məktəbdə səmərəliliyin artırılması üzrə məsləhətlər verə bilər, həmçinin BANM-ın gələcək mühəndis məzunlarını EY şirkətinə işə cəlb etməkdə maraqlı ola bilər.
Görüş zamanı EY tərəfindən BANM üçün davamlılıq və dayanıqlılıq hesabatının hazırlanması, BANM tələbələrinin menecer bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi üçün EY şirkətinə təcrübəsinin təşkil olunması, EY tərəfindən karyera və dayanıqlı inkişaf mövzularında təlimlərin keçirilməsi kimi əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə olunub. Tərəflər görüşün sonunda bir neçə fəaliyyət istiqaməti üzrə qarşılıqlı razılığa gəliblər.
Qeyd edək ki, EY Azərbaycanda 1994-cü ildən bəri fəaliyyət göstərən ilk beynəlxalq audit şirkətidir.
EY haqqında
EY audit, vergi, əməliyyatların müşayiət edilməsi və məsləhət xidmətləri üzrə qlobal liderdir. 23 il bundan əvvəl Bakıda ofis açmaqla Azərbaycana və regiona öz dəyərli töhfəsini vermişdir. Bu gün EY Azərbaycanda fəaliyyət göstərən aparıcı firma olmaqla yanaşı, bütün bölgədə də liderdir. Geniş bilik və təcrübə sayəsində həm yerli, həm beynəlxalq şirkətlərə, həm də dövlət müəssisələrinə beynəlxalq iqtisadi məsələlərlə bağlı çətinlikləri dəf etməyə kömək edir.
Hal-hazırda Bakı ofisində Azərbaycan Respublikasındakı müştərilərə xidmət göstərən 200-dən çox işçi çalışır. EY-ın Xəzər regionundakı güclü mövqeyi və firmanın öz resurslarından tam şəkildə istifadə etməsi regionda fəaliyyət göstərən müəssisələr üçün böyük əhəmiyyət kəsb edir.

Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov met a Managing Partner of Ernst &Young (EY) in Azerbaijan Ilgar Veliyev and EY Cleantech and Sustainability Senior Gunel Farajova. The rector highlighted the guests on activities, structure, achievements and development prospects of the Higher School. Having said that the workshop on Climate Changes and Sustainability conducted by Gunel Farajova at BHOS raised vivid interest from the students, he emphasized the importance of such seminars. Elmar Gasimov expressed his confidence that EY in Azerbaijan would hold similar workshops for BHOS students more often and that the cooperation with the company would successfully develop.
Having extended his gratitude for the interest in strengthening partnership relations with EY in Azerbaijan, Ilgar Veliyev spoke about his company, calling it a global leader in assurance, tax, transaction and advisory services. In his words, EY office in Baku is ready to provide consultations on increasing efficiency of BHOS work and consider opportunities to employ the Higher School graduates in the future.
The sides discussed ways of future cooperation, especially on preparation of the BHOS Sustainability Report, arrangements for the Higher School undergraduates’ internship at the company to enhance their skills in management, and holding workshops and training courses on career growth and sustainable development. They reached an agreement on several issues related to enhancing partnership between BHOS and EY.
EY (formerly Ernst & Young) is one of the largest multinational professional services firms in the world and it has been operating in Azerbaijan since 1994.
About EY
EY is a global leader in delivering Assurance, Tax, Advisory and Transaction Advisory Services. After opening its office in Baku 23 years ago, the company commenced to provide services in Azerbaijan and the region. Today the EY company in Azerbaijan is not only a leading company, but also the leader in its field.
Expert knowledge and solid experience allows EY to help both national and international companies and state organizations to overcome difficulties caused by global economic problems. Today, more than 200 staff members work at EY office in Baku and provide services to clients in the Azerbaijan Republic. Strong position in the Caspian region and self-sustainment of EY have a great importance for the development of companies operating in the region.