Bakı Ali Neft Məktəbində Mühəndis Günləri 2017 adlı tədbir keçirildi
Bakı Ali Neft Məktəbində Gənc Mühəndislərin İnkişafı İctimai Birliyi (GəncMİİB)  və “MA Engineering Academy”-nin təşkilatçılığı ilə  “E-Days'17” (Mühəndis Günləri 2017) adlı tədbir keçirilib. Tədbirin keçirilməsində əsas məqsəd sənayenin  ən qabaqcıl şirkətlərinin mütəxəssislərinin tədbirdə iştirak edərək öz təcrübə və biliklərini iştirakçılarla paylaşmasını təmin etmək olub.  Tədbirdə BANM-ın rəhbərliyi və tələbələri, sahənin aparıcı şirkətlərinin nümayəndələri, həmçinin müxtəlif universitetlərin tələbələri iştirak ediblər.
Tədbirdə BANM-ın rektoru Elmar Qasımov qonaqları salamlayıb, GəncMİİB – in gənc mühəndislərin inkişafında əhəmiyyətli rolundan danışıb və onun fəaliyyətini yüksək qiymətləndirdiyini vurğulayıb.
GəncMİİB-in sədri Yusif Yusifov da tədbir iştirakçıları salamlayıb və BANM-ın rəhbərliyinə göstərdiyi diqqət və dəstəyə görə təşəkkür edib. Daha sonra GəncMİİB-in sədr müavini Zaur Mirzalıyev təşkilatın fəaliyyət istiqamətlərindən, gənc mühəndislərin bilik və bacarıqlarının artırılmasında olan rolundan danışıb.
Tədbirdə BP-nin Xarici işlər şöbəsinin rəhbəri  Rəşad Bayramov, Balacans MMC-nin Keyfiyyət və Sətəm departamentinin  müdiri Nazim Məmmədov, BP-nin Mexanika mühəndislərinin komanda rəhbəri  İlkin Həmidov,  T&I Consultancy şirkətinin Araşdırma komandasının lideri Leyla Abdullayeva, BP-nin Elektrik mühəndisi Məhəmməd Əliyev və Keepface şirkətinin Texniki meneceri Elşad Yusifli spiker qismində çıxış edərək auditoriyaya müxtəlif maraqlı mövzularda prezentasiyalar ediblər.
“Mühəndis Günləri 2017”-də etdiyi maraqlı çıxışlarına görə tədbirin spikerlərinə plaketlər təqdim olunub.
Tədbir boyunca müxtəlif şirkətlərin nümayəndələri və 200-dən çox tələbə eyni platformada görüşdürülərək  müxtəlif  problemləri müzakirə edib və ortaq həll yolu tapmaqla bağlı fikirlər səsləndiriblər.

Baku Higher Oil School (BHOS) hosted “E-Days’ 17” (Engineers Days 2017) event organized by Public Union “Development of Young Engineers” (GencMIIB) and MA Engineering Academy. The event mainly aimed at ensuring sharing knowledge and experience of the specialists from industry and leading companies with the participants. “E-Days’ 17” gathered BHOS management, students, lead specialists from the targeted sphere and companies including students from various universities.
Welcoming guests rector of BHOS Mr. Elmar Gasimov briefed on the significant role of Public Union “Development of Young Engineers” (GencMIIB) in the development of young people attaching great values to its activity.
Chair of Public Union “Development of Young Engineers” (GencMIIB) Yusif Yusifov also greeted participants of the event and appreciated BHOS management’s attention and support rendered. Then deputy chair of the said union Zaur Mirzaliyev talked about the activity directions of the organization and its role in increase of knowledge and competence of young engineers. Following people made presentations covering interesting topics at the mentioned event: BP foreign relations office head Rashad Bayramov, head of quality department of Balajans LLC Nazim Mammadov, head of BP mechanical engineers’ team Ilkin Hamidov, research team leader of T&I Consultancy company Leyla Abdullayeva, BP electric engineer Muhammad Aliyev and technical manager of Keepface companies Elshad Yusifli.
Presenters of “Engineers Days 2017” were granted plaquettes for their interesting presentations.
During the event representatives of various companies and over 200 students discussed diverse issues and shared opinion on finding common way.