Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi (PAM) kafedrasının baş müəllimi Süleymanzadə Süleyman və Ali Məktəbin PAM ixtisası üzrə təhsil alan 4-cü qrup tələbələri Emin Hüseynli, Anar Piriyev və Ayaz Səmədli Gürcüstanda olimpiadaya qatılıblar. 3 tələbə və bir kouçdan ibarət olan və “BHOS 1” adı altında, komandamız Tbilisi şəhərində təşkil olunmuş NEERC (Northern Eurasia Contest) regionunun beynəlxalq ACM-İCPC proqramlaşdırma olimpiadasının yarımfinal mərhələsində iştirak ediblər.
Beynəlxaq olimpiadada NEERC regionunda yerləşən 15 ölkəyə aid 250-dən çox komanda iştirak edib. Tbilisi şəhərində yerləşən “Avropa Universitetində” baş tutan olimpiadada yarışlar fərdi və komanda şəklində keçirilib. 5 saat davam edən yarışda Dinamik proqramlaşdırma, Qraf nəzəriyyəsi, Hesablama Geometriyası kimi 12 məsələnin həlli üzərində işlənilib. Ali Məktəbin “BHOS 1” komandası baş müəllim Süleymanzadə Süleymanın rəhbərliyi altında yarışda uğurla iştirak etmiş və sertifikatlarla təltif olunmuşdur.

BHOS-1 team represented Higher School at championship in Georgia
Senior instructor of Process Automation Engineering department of Baku Higher Oil School (BHOS) Suleyman Suleymanzada and Process Automation Engineering students Emin Huseynli, Anar Piriyev and Ayaz Samedli attended a contest on programming in Georgia. The Higher School’s team, which was entitled BHOS-1, participated in the semifinals of the regional tour of the international championship organized by Northern Eurasia Contest (NEERC) at European University in Tbilisi.
More than 250 teams from 15 countries of the region participated in the semifinals. During five hours, the students were solving 12 tasks in various fields including Dynamic Programming, Graph Theory and Computational Geometry. Upon the contest completion, BHOS-1 team led by Suleyman Suleymanzada was presented with certificates of successful participation.