BP-nin regional prezidenti Bakı Ali Neft Məktəbində
15 Noyabr BP-nin Azərbaycan, Gürcüstan və Türkiyə üzrə regional prezidenti Qəri Counz ilə Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) professor-müəllim və tələbə kollektivi arasında böyük görüş olub. Tədbirdə həmçinin BP və digər neft şirkətlərinin nümayəndələri, eləcə də yerli və xarici media nümayəndələri iştirak ediblər. BANM-in kampusunun Konqres zalında baş tutan tədbirdə cənab Qəri Counz  “Liderlik” mövzusunda masterklass  keçib.
Tədbiri ilk öncə Ali Məktəbin rektoru Elmar Qasımov bütün iştirakçıları salamlayaraq açıb və cənab Qəri Counza BANM-ə verdiyi önəm və eyni zamanda bugunki  mühazirəsinə görə dərin təşəkkürünü bildirib. Rektor həmçinin BP şirkətini Azərbaycanda 25 illik fəaliyyəti münasibətilə təbrik edib və BP-nin ölkəmizdə olan sosial fəaliyyətini yüksək qiymətləndirdiyini deyib. Elmar Qasımov BANM-ə olan böyük diqqətinə və birgə əməkdaşlığın inkişafına verdiyi dəyərli töhfələrə görə BP şirkətinin regional prezidenti Qəri Counza Bakı Ali Neft Məktəbinin Fəxri qonağı diplomunu təqdim edib.
Fəxri qonaq Qəri Counz Ali Məktəbin rektoruna  BP şirkəti ilə yaxın əməkdaşlığa görə  təşəkkür edərək  bildirib ki,  Azərbaycanda təhsilin inkişafına, o cümlədən neft və qaz mütəxəssislərinin yetişdirilməsinə dəstək BP-nin sosial sərmayə proqramlarının əsas istiqamətlərindən biridir. Cənab Counz məmnunluqla qeyd edib ki, BP-nin 2017-cil ildə işə qəbul etdiyi neft və qaz ixtisaslı 13 mühəndisin 5-i  BANM-in məzunudur, həmçinin yay təcrübəsi (interna) üçün seçdiyi 26 tələbənin 14-ü BANM-də təhsil alır.
Görüş zamanı cənab  Counz həmçinin  BP şirkətinin Azərbaycandakı 25 illik fəaliyyətinin uğurlarından danışıb, şirkətin kadrların milliləşdirilməsi siyasətini və  tələbə və məzunlara  xüsusi proqramlar vasitəsilə yay təcrübəsi və karyera imkanları  yaratdığını vurğulayıb.
Daha sonra o, liderlik haqqında  öz maraqlı fikirlərini bölüşüb, əsl liderlik  xüsusiyyətləri və liderliyə aparan yollar barəsində  tələbələrlə səmimi diskussiya aparıb. 1981-ci ildən bugünə qədər BP-də çalışan cənab Counz tədbir iştirakçıları ilə öz karyera təcrübəsini paylaşıb və bu illər ərzində fəaliyyətinin əsas istiqamətlərindən danışıb. Olduqca interaktiv və səmimi keçən görüşün sonunda tələbələr Qəri Counza onları maraqlandıran çoxsaylı suallar ünvanlayıblar.

On November 15, 2017, BP Regional President for Azerbaijan, Georgia and Turkey Gary Jones visited Baku Higher Oil School (BHOS) and met with BHOS professors, teachers, students and staff members. The meeting also gathered representatives of management of BP, other oil companies and international and local mass media. At the meeting, which was held at Congress Hall of the Higher School campus, Gary Jones conducted a master class entitled “Leadership”.
Opening the meeting, BHOS Rector Elmar Gasimov welcomed the guests and expressed his gratitude to the BP Regional President for making an important, timely and up-to-date presentation. The rector extended his congratulations to the company on 25th anniversary of its activity in Azerbaijan and highly praised the company work on implementation of socially important projects in the country. Then Elmar Gasimov awarded Gary Jones with BHOS Honorary Guest Diploma for his great attention to Baku Higher Oil School and for valuable contribution to development of cooperation between BP and BHOS.
BP Regional President Gary Jones expressed his appreciation to Elmar Gasimov for the close cooperation. He emphasized that support for education in Azerbaijan including training of specialists for oil and gas industry is one of the main directions of BP social investments programs. He also noted with satisfaction that five out of 13 oil and gas engineers employed by BP in 2017 were BHOS graduates and that 14 out of 26 undergraduates who undertook summer internship at the company this year were students of the Higher School.
In his speech, BP Regional President told about successes achieved by the company within 25 years of operations in Azerbaijan, BP nationalization policy and special internship and employment programs for students and graduates offering them a wide range of career opportunities at the company. During the presentation, Gary Jones shared his vision and thoughts about leadership and discussed with students issues related to development of leadership qualities and specific features inherent in a true leader. The speaker also told about his own professional experience at BP, which began back in 1981, milestones in his career and main fields of expertise. In conclusion, Gary Jones answered numerous questions asked by the participants.