BANM-in tələbələri Azərbaycanın Yunanıstandakı Səfirliyində
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Yunanıstanın Pirey Tətbiqi Elmlər Universitetində 2017/2018-ci tədris ilinin payız semestrində təhsil almaq üçün göndərdiyi 5 tələbəsi Azərbaycanın Yunanıstandakı səfirliyində görüşdə olublar. “Erasmus+” tələbə mübadiləsi proqramları çərçivəsində qalib gələrək Yunanıstana yollanmış tələbələri konsul Anar Məmmədov qəbul edib. O tələbələrlə yaxından tanış olub, onların təhsil aldığı universitet, yaşayış şəraiti və hər hansı bir çətinliyinin olub olmaması ilə maraqlanıb.
Daha sonra tələbələr Azərbaycan Respublikasının Yunanıstandakı müvəqqəti işlər vəkili Eldar Əliyevlə görüşüb. Cənab vəkil tələbələrə burda olduqları müddətdə səfirlik tərəfdən hər cür köməklik göstəriləcəyini vurğulayıb. Tələbələrlə xoş söhbətin davamında E.Əliyev BANM-in tələbələr üçün yaratdığı bu şəraiti yüksək qiymətləndirdiyini söylədi və Ali məktəbin rektoru Elmar Qasımovun bu istiqamətdə əldə etdiyi uğurları vurğuladı.
Səfirlik tələbələri qeydiyyata alıb və Azərbaycana aid tədbirlərdə fəal iştirak edə bilmələri üçün tələbələri bütün tədbirlərə dəvət edəcəyini bildirib. Tələbələr cənab Eldar Əliyevə və səfirliyin digər nümayəndələrinə onlara göstərdikləri diqqət və nəvazişə görə təşəkkürünü bildirib.

BHOS students at Embassy of Azerbaijan in Greece
Five undergraduates of Baku Higher Oil School (BHOS) who study during an autumn term of 2017/2018 academic year at Piraeus Technology University (PUAS) in Greece were invited to a meeting at Embassy of Azerbaijan in Greece. The students who were given an opportunity to continue their education at PUAS within Erasmus+ program for their achievements were received by the council Anar Mamedov. During the meeting, the council learned about the young people progress in studies and their living conditions and enquired if they need any help from the Embassy.
BHOS students also met with Charge d'Affaires a.i. of Azerbaijan in Greece Eldar Aliyev. He assured the undergraduates that the Embassy would provide necessary support and assistance to them during their stay in Greece. Mr. Aliyev highly praised excellent conditions, which, in his words, were created for the students at the Baku Higher Oil School due to efforts of the Rector Elmar Gasimov.
After the students passed registration, they were invited to attend events held by the Embassy and dedicated to Azerbaijan. The students expressed their gratitude to Charge d'Affaires Eldar Aliyev and other members of the diplomatic mission for their kind attitude and attention. At the end of the meeting, commemorative photos were taken.