Bakı Ali Neft Məktəbində Nə? Harada? Nə zaman?
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) yeni kampusunda 18 oktyabr Azərbaycan Dövlət  Müstəqilliyi Gününə həsr edilmiş Nə? Harada? Nə zaman? intellektual oyunu keçirilib. “Libertatem” -  yəni  “Azadlıq” turniri adlandırılaraq  həyata keçirilən bu dəfəki oyunda Azərbaycanın dörd ali təhsil müəssisəsinin komandaları iştirak edib.  "Maqnat" Intellektual Oyunlar Klubu və  “Bakı Ali Neft Məktəbi” İntellektual Oyunlar Klubunun təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən oyunda Dövlət Gömrük Komitəsi Akademiyası da iştirak edərək, ümumi 24 komanda mübarizə aparıb. Qeyd edək ki, "Maqnat" Intellektual Oyunlar Klubu  Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti  və Azərbaycan – Fransız Universitetini özündə birləşdirir.
Turniri giriş sözü ilə Bakı Ali Neft Məktəbinin Tələbələrlə iş şöbəsinin metodisti Rahib İsmayılov açıb və turnir iştirakçılarını BANM-in  rektoru cənab Elmar Qasımovun adından salamlayaraq bütün iştirakçılara uğurlar diləyib.
Oyundan qabaq  tələbələr BANM-in yeni kampusu ilə tanış olublar, sonra isə oyun arası fasilədə bir-birilə daha yaxından tanış olmaq imkanı əldə ediblər. 36 suallıq gərgin mübarizədə tələblər öz biliklərini nümayiş etdiriblər.

What? Where? When? Intellectual game was conducted at new campus of Baku Higher Oil School (BHOS). It was dedicated to The National Independence Day of Azerbaijan, which is commemorated on October 18. Twenty four teams participated in the intellectual show entitled “Libertatem” (Freedom) and organized upon initiative and with support by Magnat and Baku Higher Oil School Intellectual Games Clubs. The teams represented five higher educational institutions of the republic including Academy of the State Customs Committee of Azerbaijan. The Magnat Intellectual Games Club was comprised of students of Azerbaijan State Oil and Industrial University and The French-Azerbaijani University.
Staff member of Student Relations department of Baku Higher Oil School Rahib Ismaylov opened the event. Speaking at the beginning, BHOS Rector Elmar Gasimov welcomed the guests at the new campus and extended his good wishes to all participants.
Before the game started, the students were given a tour around the campus of the Higher School. During the game, the teams answered 36 difficult questions requiring demonstration of the students’ intellectual abilities. The winning teams were awarded a Cup and medals.