BANM və Almaniyanın Lucas-Nülle şirkətinin əməkdaşlığı
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov yüksək keyfiyyətli təlim sistemlərinin inkişafı və istehsalı üzrə Almaniyanın tanınmış “Lucas-Nülle” şirkətinin ixrac üzrə direktoru Hains Keppleri qəbul etmişdir. Qeyd edək ki, “Lucas-Nülle” şirkəti təhsil müəssisələri üçün müasir avadanlıqlar və proqram təminatı üzrə bir dünya lideridir.
BANM və “Lucas-Nülle” şirkəti arasında başlanmış əməkdaşlığın fəaliyyətindən öz razılığını bildirən Elmar Qasımov, şirkətin BANM-in yeni açılmış kampusu üçün işləyib hazırladıqları laboratoriyaların dünya standartlarına uyğun olduğunu, həmçinin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin BANM-in yeni kampusunun açılışı günü orada tələbələrin istifadəsi üçün hazırlanmış laboratoriyalara yüksək qiymət verməsinin bu əməkdaşlığın uğurlu nəticəsinin bəhrəsi olduğunu vurğuladı.
“Lucas-Nülle” şirkətinin ixrac üzrə direktoru Hains Keppler isə Ali məktəbin rektoru cənab Elmar Qasımova birgə fəaliyyət nəticəsində əldə olunan uğurlara görə öz təşəkkürünü bildirərək, bu əməkdaşlığın davam etməsində maraqlı olduqlarını bilidirib. O əməkdaşlığın yeni mərhələsi kimi, külək və günəş kimi bərpa olunan enerji üzərindən yeni laboratoriyaların quraşdırılması və eyni zamanda bu sahə üzrə BANM-in mütəxəssisləri üçün Almaniyanın ixtisaslaşmış təlimçiləri tərəfindən təlimlərin keçirilməsi imkanlarından danışdı.
Tərəflər BANM və “Lucas-Nülle” şirkətinin birgə fəaliyyətindən alınmış müsbət nəticələrini nəzərə alaraq, bu əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi və davam etdirilməsininin zəruriliyini təsdiq etdilər.

Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov met with Director Export at well-known German company Lucas-Nülle Heinz Keppler. The company develops and produces sophisticated high-quality training systems for technical educational institutions. It is also a world’s leader in supply of modern equipment for education, engineering and technical training.
The Rector Elmar Gasimov said that he is very pleased to establish cooperation with Lucas-Nülle company. He informed the guest about laboratories set at BHOS new campus and equipped according to the highest international standards. The Rector emphasized that President of the Azerbaijan Republic Ilham Aliyev attended inauguration of the new campus and highly praised the laboratories and other educational facilities at the campus.
Director Export at Lucas-Nülle company Heinz Keppler extended his gratitude to Elmar Gasimov for his interest in developing partnership relations and expressed his confidence that this cooperation would be successful and mutually beneficial. The meeting participants discussed opportunities to be created within this cooperation including setting up laboratories on renewable energy sources and conducting of professional training courses for BHOS teachers by German experts. They also exchanged opinions on prospects and importance of further strengthening cooperation between BHOS and Lucas-Nülle company. At the end of the meeting, a commemorative photo was taken.