BANM-də Layihə İdarəetmə Məktəbinin dərsləri uğurla davam edir.
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) təşkilatçılığı, BP  və onun tərəfdaşlarının  sponsorluğu və TwentyEighty Strategy Execution  (STRATEX ) şirkətinin texniki dəstəyi ilə həyata keçirilən və  ABŞ-ın  Corc Vaşinqton Universitetinin Magistr sertifikatı ilə təmin edən təlim proqramı - Layihə İdarəetmə Məktəbinin növbəti  “Layihəyə Rəhbərlik, Menecment və Kommunikasiya” modulu 6-8 oktyabr 2017-ci il tarixlərində keçirilib. Təlim İngiltərənin Stratex şirkətinin peşəkar təlimçisi Piter Onil tərəfindən aparılıb. O bu kursda məhsuldarlığı yüksəltmək üçün motivasiedici dəyərlər sistemini, liderlikdə biznes və şəxsi etikanın rolunu, liderlik strategiyalarını, Liderliyin İnkişafı Planı kimi maraqlı mövzuları iştirakçılara mənimsədib. Qeyd edək ki, Piter Onil Layihələrin İdarə edilməsi üzrə 25 ildən çox təcrübəyə malik olan beynəlxaq yazıçı və təlimçidir. Piter BP-nin Qlobal Proyektlər İnstitutunda da çalışır və vaxtının 50%-dən çoxunu kouçinq və təlimlərə sərf edir. O son 10 ildə Avropa,Yaxın Şərq, Afrika regionlarında iri dövlət proqramlarını həyata keçirmiş  və BP, Unilever, Nasdaq və bir çox iri şirkətlərin daxili proqramları üzərində işləmişdir.
BANM-in rektoru Elmar Qasımov təlimlərin gedişatı ilə maraqlanmaq üçün, Piter Onil ilə görüşmüş,  ona səmimi ürək sözlərini çatdırmış və işlərində uğurlar arzulamışdır.

From October 6-8, School of Project Management (SPM) set up at Baku Higher Oil School (BHOS) conducted one of SPM training courses entitled “Project Leadership, Management and Communications”. The School of Project Management was established with organizational support from BHOS, sponsorship from BP and partner companies and technical support from British company Twenty Eight Strategy Execution (Stratex). Training courses at SPM are developed on the basis of programs of The George Washington University, the USA.
The training course is conducted by Peter O’Neil, one of the best professionals of Stratex company. Peter is an international expert and trainer with more than 25 years of experience in Project Management. He works at BP's Global Projects Institute and spends more than 50% of his time on coaching and training. In the past 10 years, Peter O’Neil has delivered public programs for Strategy Execution in Europe, Middle East and Africa and worked on in-company programs with major companies including BP, Nasdaq, Solvay, SNP Lavalin, Saudi Aramco and Unilever.
This course helps the program participants to learn how to lead project teams through more effective communication, identify motivational value systems to improve productivity and cooperation, recognise the role of business and personal ethics in leadership, identify appropriate leadership strategies for each stage, and create a Leadership Development Plan.
BHOS Rector Elmar Gasimov met with the program participants and wished them to achieve more successes in their future work. He also expressed his gratitude to Peter O’Neil for his visit to Baku.