Bakı Ali Neft Məktəbində tələbələrin qeydiyyatı prosesi başa çatıb
Bakı Ali Neft Məktəbinə (BANM) 2017/2018-ci tədris ilində qəbul olmuş tələbələrin qeydiyyatı prosesi başa çatıb. BANM-in rektoru Elmar Qasımovun Dövlət İmtahan Mərkəzinin təşkil etdiyi test imtahanlarının nəticələri əsasında 2017-ci ildə Bakı Ali Neft Məktəbinə qəbul olunan abituriyentlərin qeydiyyatının təşkili haqqında müvafiq əmri ilə yaradılmış işçi qrupu avqust ayının 15-dən 25-dək fəaliyyətini davam etdirib. Tələbələrin qeydiyyatı zamanı onları maraqlandıran bütün suallar cavablandırılıb. İşçi qrup tələbələrin çevik şəkildə qeydiyyata alınmaları və sənədləşmənin düzgün aparılmasını həyata keçirib. Bu tədris ili üçün BANM-in ixtisaslarına qəbul olmuş 129 nəfər qeydiyyatdan keçib.
Birinci kurs tələbələrinin qeydiyyatı 3 ixtisas – “Neft-qaz mühəndisliyi”, “Kimya mühəndisliyi” və “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasları üzrə aparılıb. Qeydiyyat zamanı Ali Məktəblə tələbələr arasında imzalanan ikitərəfli müqavilədə nəzərdə tutulmuş öhdəliklər onlara aydın izah edilib.
Qeyd edək ki, Ali Məktəbin “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasına minimal keçid balı 685-ə qalxaraq ölkə üzrə rekord göstərici kimi müəyyən olunub. Digər iki ixtisas - “Kimya mühəndisliyi” və “Neft qaz mühəndisliyi” ixtisaslarının minimal keçid balları da artaraq, müvafiq olaraq 662 və 663 bal olub.

Registration of students admitted for 2017/18 academic year to the bachelor degree course is completed at Baku Higher Oil School (BHOS). It was conducted by a working group set up by an order of BHOS Rector Elmar Gasimov for registering prospective students admitted to the Higher School upon the results of the entrance test exams arranged by the State Examination Centre this summer.
Each of the first-year students was registered in one of the three specializations, namely Petroleum Engineering, Chemical Engineering and Process Automation Engineering. During registration, the working group members answered numerous questions from the new students, helped to compile necessary documentation and data, and provided them with detailed information about their obligations reflected in bilateral agreements signed between BHOS and every student.
In total, 129 young persons were registered as BHOS first-year students. The minimum passing score for admission to Process Automation Engineering faculty, which was 685 points, has already become record high in the country. The minimum passing scores for admission to Petroleum Engineering and Chemical Engineering faculties were 663 and 662 points respectively.