Bakı Ali Neft Məktəbində STAR və Petkimdə işləyəcək 25 məzunla görüş
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) SOCAR-Türkiyə şirkətinin STAR Refinery və Petkim müəssisələrində işləyəcək 25 məzunla görüş keçirilib. Görüşdə Ali Məktəbin rektoru Elmar Qasımov və “SOCAR-Türkiyə” şirkətinin insan resurslarının kadrların cəlb edilməsi və idarəolunması departamentin mütəxəssisi Leyla Axundzadə iştirak ediblər.
Gələcək mühəndisləri salamlayan BANM-in rektoru Elmar Qasımov “SOCAR-Türkiyə” şirkəti tərəfindən iş imkanı qazanan məzunları təbrik edib və onlara uğurlar arzulayıb. O, karyeralarına necə başlamasından, əldə etdiyi uğurlardan danışaraq, onlara tövsiyələrini də verib. Bildirib ki, tələbələrin özlərini iş dünyasına hazırlamaları üçün Ali Məktəbdə əldə etdikləri bilik, təcrübə gələcək karyerada təməl rolunu oynayacaq. “Bu layihə Azərbaycan və Türkiyə arasında bir dostluq nümayişidir. Mən fəxr edirəm ki, Ali Məktəbin məzunları regionun ən nüfuzlu olan şirkətlərindən birində çalışacaqlar”, - rektor dedi.
Daha sonra SOCAR-Türkiyə” şirkətinin insan resurslarının kadrların cəlb edilməsi və idarəolunması departamentinin mütəxəssisi Leyla Axundzadə Türkiyədə iş prosesinin qaydalarından və hazırlıqlarından geniş məlumat verdi. Sonra L.Axundzadə tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırdı.
Xatırladaq ki, seçim imtahan və müsahibə əsasında keçirilmişdir. SOCAR-Türkiyə” şirkətinin nümayəndələri ümumilikdə 220-dən artıq müraciət aldılar, 173 nəfər üçün imtahan, 48 nəfər üçün müsahibə keçirtdilər. Bu gərgin rəqabət nəticəsində ən istedadlı və bacarıqlı məzunları seçə bildilər.

Meeting with 25 graduates going to work at STAR and Petkim held at Baku Higher Oil School
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov and specialist of SOCAR Turkey’s Human Resources (HR) department Leyla Akhundzadeh met at BHOS with 25 graduates of the Higher School going to work at STAR Refinery and Petkim facilities of SOCAR Turkey company. Having welcomed the meeting attendants, the rector Elmar Gasimov congratulated the graduates with their successful participation in the selection process for SOCAR Turkey’s New Graduate Engineering program and wished them to attain new achievements in the future. He told that academic knowledge and practical skills, which they gained at BHOS, would prove useful in their future professional activity. “This initiative is a perfect example of friendly ties between Azerbaijan and Turkey. I am proud that BHOS graduates will work at one of the most prestigious companies in the region,” said the rector.
Speaking at the meeting, the specialist of SOCAR Turkey’s HR department Leyla Akhundzadeh provided detailed information about preparation of young engineers for work at the company, working conditions at STAR Refinery, and the company policies, regulations and procedures. She also answered numerous questions from the graduates.
Selection of candidates eligible to participate in the New Graduate Engineering program initiated by SOCAR Turkey was based on a number of criteria. More than 220 students from the Higher School applied to the program, 173 of them took the test exams and 48 were invited to interviews. The rigorous and careful selection process allowed to choose the most talented and capable BHOS students to work at the company.