Bakı Ali Neft Məktəbində SPM-in sertifikatları təqdim olunub
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) təşkil edilən Layihələrin idarəedilməsi məktəbinin (SPM) birinci modulu müvəffəqiyyətlə və yüksək imtahan nəticələri ilə bitirən tələbələrinə sertifikatlar təqdim olunub. BANM-in rektoru Elmar Qasımov sertifikatları təqdim edərək hər bir iştirakçını yüksək nəticələr əldə etməsi ilə əlaqədar təbrik edib və gələcək təlimlərdə uğurlar arzulayıb.
Rektor həmçinin Ali Məktəbin fəaliyyəti, uğurları haqqında məlumat verərək hər zaman öz tələbələrinə diqqət və qayğı göstərdiyini, onların bilik və bacarıqlarının aşkara çıxarılmasında maraqlı olduğunu qeyd edib.
Xatırladaq ki, Layihələrin idarəedilməsi məktəbinin ştirakçıları sırasına SOCAR, BP, “Atlantic Waste Solutions”, “PAŞA Həyat Sığorta” ASC, Pasha Holding və digər şirkətlərin nümayəndələri daxildir. BP və onun tərəfdaşlarının maliyyə dəstəyi, layihələri idarəetmə sahəsində aparıcı beynəlxalq təlim şirkəti olan “TwentyEighty Strategy Execution” şirkətinin texniki dəstəyi və BANM-in təşkilatçılığı ilə birgə həyata keçirilən SPM tədris proqramı 7 moduldan ibarətdir və yekunda Corc Vaşinqton Universitetinin (ABŞ) magistr sertifikatının verilməsi nəzərdə tutulur.

Students of School of Project Management (SPM) set up at Baku Higher Oil School (BHOS) passed course exams and received certificates of successful completion of the first training module. Presenting the certificates, BHOS Rector Elmar Gasimov expressed his congratulations to each student individually and wished all of them every in the further studies. Speaking about the Higher School latest events, successes and developments, he emphasized BHOS management is committed to improvement of the students’ skills and knowledge. With this view, we pay close attention to their professional development and provide them with all necessary support.
The group of SPM trainees consists of staff members of various companies and organizations including SOCAR, BP, Atlantic Waste Solutions, PAŞA Həyat Sığorta ASC and Pasha Holding.
The SPM is a joint public-private partnership initiative implemented with financial support from BP and its partners, organizational support from BHOS and technical support from TwentyEighty Strategy Execution, leading international company providing education in the field of project management. The academic program is taught to professionals in various fields and is comprised of seven training modules. Upon successful completion of the study, the trainees will be awarded master certificate from the George Washington University.