Bakı Ali Neft Məktəbinin üç tələbəsi italyan şirkəti tərəfindən sertifikatla təltif olunublar
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Kimya mühəndisliyi ixtisası üzrə təhsil alan 5-ci kurs tələbələri Amail Məmmədova, Riyad Baxşiyev və Sənan İbrahimov İtalyanın Maire Tecnimont Group şirkətinin Azərbaycan üzrə nümayəndəliyi KT-Kinetics Technology şirkətinin müəssisələrində təşkil olunan istehsalat təcrübəsi proqramını uğurla başa vurublar. Bununla əlaqədar Ali Məktəbdə tələbələrə sertifikatların təltif edilməsi mərasimi keçirilib.
Tədbirdə BANM-in rektoru Elmar Qasımov, Maire Tecnimont Group-un sədri Fabrizio Di Amato, şirkətin icraçı direktoru Perroberto Folgiero, Xüsusi təşəbbüslər və regionda koordinasiya üzrə birinci vitse-prezidenti, Rusiya və Xəzər regionu üzrə vitse-prezidenti Canni Bardazzi, İctimaiyyətlə əlaqələr və kommunikasiya şöbəsinin müdiri Karlo Nicolais, o cümlədən KT-Kinetics Technology şirkətinin kommersiya məsələləri üzrə vitse-prezidenti Andrea Vena, Bakıdakı nümayəndəliyinin rəhbəri Nikolo Heilpern, İnsan resursları üzrə meneceri Aida Bəşirova və Ali Məktəbin professor-müəllim heyəti və tələbələri iştirak edib.
Tədbiri açan rektor Elmar Qasımov qonaqları və tələbələri salamlayaraq qeyd etdi ki, təcrübə əsasında tələbələrin qazandıqları bilik və bacarıqlar onların gələcək karyerasında mühüm rol oynayacaq.
Maire Tecnimont Group-un sədri Fabrizio Di Amato proqrama verdiyi dəstəyə görə rektor Elmar Qasımova öz təşəkkürünü bildirdi və tələbələri sertifikat almaları münasibətilə təbrik etdi. O, qeyd etdi ki, Maire Tecnimont şirkətinin əsas məqsədlərindən biri - professional səviyyəni yüksəltmək və uzunmüddətli əlaqələr yaratmaqdır. Fabrizio Di Amatonun dediyinə görə bu isə yalnız gələcək nəsillərə investisiya qoyulmasından, şirkətlər və universitetlər arasında effektiv əlaqələrin yaranmasından asılıdır.
Qeyd edək ki, sözügedən proqram BANM və İtalyanın Maire Tecnimont Group şirkəti arasında 19 oktyabr 2016-cı il tarixində imzalanmış əməkdaşlıq haqqında razılaşma çərçivəsində həyata keçirilir. 17 həftə ərzində davam edən proqram zamanı tələbələr şirkətin müxtəlif şöbələrində təcrübə keçərək texniki biliklərə yiyələnməklə yanaşı, real problemləri həll etməyi öyrənmiş, liderlik bacarıqları, kommunikasiya bacarıqları, müqavilələrin idarəolunması kimi istiqamətlərlə tanış olmuşlar.

Three students of Baku Higher Oil School awarded certificates by Maire Tecnimont Group
Chemical Engineering fifth-year students of Baku Higher Oil School (BHOS) Amail Mamedova, Riyad Bahshiyev and Sanan Ibrahimov completed on-the-job training at Azerbaijani branch of KT-Kinetics Technology SpA company, part of the Maire Tecnimont Group, Italy. The ceremony of awarding the students with certificates of the internship successful completion took place at BHOS. The event gathered the Higher School’s Rector Elmar Gasimov, top managers of the Maire Tecnimont Group including Chairman Fabrizio Di Amato, Group Chief Executive Officer Pierroberto Folgiero, Group Special Initiatives and Region Coordination Senior Vice President, Russia and Caspian Region Vice President Gianni Bardazzi, Head of Public Affairs and Communication Carlo Nicolais. High-level representatives of the KT-Kinetics Technology SpA including Commercial Vice President Andrea Vena, Head of the company branch office in Baku Niccolo Heilpern and HR manager of KT branch office in Azerbaijan Aida Bashirova also attended the gathering.
Opening the ceremony, BHOS Rector Elmar Gasimov welcomed the participants and said that the experience and practical knowledge gained by the students during the internship would play an important role in their future career development.
The Chairman of the Maire Tecnimont Group Fabrizio Di Amato thanked the Rector Elmar Gasimov for support and fruitful cooperation and congratulated the BHOS students on the successful completion of the internship. In his words, one of the main goals of our Group is to contribute towards enhancing level of professionalism and establishing long-term relationships in partner countries. This can be done only by investing in young generation and creating right tools to connect companies to universities, he said.
The internship program is implemented within Cooperation Agreement signed between the Baku Higher Oil School and Maire Tecnimont Group on October 19, 2016. The agreement, among other provisions, stipulates that KT-Kinetics Technology SpA arranges internship programs for BHOS students. During the 17-week on-the-job training, the students were able to improve their technical skills, gain practical experience, and also worked at the KT-Kinetics Technology SpA facilities, supporting mentors and their teams in daily activities and helping them to find solutions to real problems.