BANM-in tələbələri BAKI-2017 Kub yarışlarında
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Azərbaycan Respublikası Prezidentinin yanında Azərbaycan Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, Azərbaycan Kub Assosiasiyasının (Azerbaijan Cube Assosiation - ACA) təşkilatçılığı və BANM-in Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (THIK) əməkdaşlığı ilə 2 fevral - Gənclər gününə həsr olunmuş Kub yarışmaları keçirilib. Bu zəka oyunu 3x3x3 Rubik kubu təkəl, 4x4x4 kub, meqaminks və 3x3x3 Rubik kubu kateqoriyalarında olub. Yarışmaların məqsədi gənclərin bu kimi intellektual oyunlara olan marağını artırmaq və onların vaxtlarını daha səmərəli və əyləncəli keçirməsinə xidmət etməkdir. BANM-in THIK və ACA təşkilatı gələcəkdə əməkdaşlıqlarını davam etdirmək və birgə layihələrə imza atmaq niyyətindədir. Oyunların sonunda qaliblər müəyyənləşiblər və onlara hədiyyələr təqdim olunub. BANM-in “Kimya mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan III kurs tələbəsi Sahib Abdullayev və “Kimya mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan IV kurs tələbəsi Simuzər Babazadə yarışda fərqləndikləri üçün sertifikatla təltif olunublar.
Zərif cinsin nümayəndələri arasında BAKI-2017 kub yarışlarının qadın iştirakçılardan rekord sahibi olan BANM-in “Kimya mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan IV kurs tələbəsi Simuzər Babazadə 3x3x3 kub kateqoriyasında 42 saniyə ən yaxşı nəticə ilə ölkənin ilk qadın rekordçusu 1:11.54 saniyə göstərici göstərmiş Arzu Cəbrayılovanın rekordunu yeniləyib.
Qeyd edək ki, ölkəmizdə fəaliyyət göstərən Azərbaycan Kub Assosiasiyası Dünya Kub Assosiasiyasının üzvüdür. Adıçəkilən təşkilat 2015-ci il 11 aprel tarixində yaradılıb.

BHOS students participated in competition for Rubiks Cube BAKI-2017
Competition for Rubik’s Cube entitled BAKI-2017 and organized jointly by Azerbaijan Cube Association (ACA) and Student Trade Union of Baku Higher Oil School (BHOS) took place at BHOS. The competition was held with financial support from Youth Foundation under the President of the Azerbaijan Republic and was dedicated to Azerbaijani Youth Day celebrated on February 2. The competition was conducted in the following events: 3x3x3 Cube (One-handed), 4x4x4, Megaminx and 3x3 Cube (Rubik's Cube). It was aimed to raise young generation interest to this and other intellectual games and help them spend their free time profitably.
Upon the competition results, the winners were presented with trophies. Third-year Chemical Engineering student Sahib Abdullayev (BHOS) and fourth-year Chemical Engineering student Simuzer Babazadeh (also from BHOS) received special certificates. Moreover, Simuzer Babazadeh became a record-holder in the 3x3x3 event. She assembled the cube in 42 seconds and surpassed the previous record set up by Arzu Jabrayilova (1:11.54).
BHOS Student Trade Union and Azerbaijan Cube Association intend to continue cooperation and implement new joint projects. ACA, which has been established on April 11, 2016, is a member of the World Cube Association.