BANM-in professor-müəllim heyəti beynəlxalq cəmiyyətə üzv oldular
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi kafedrasının beş nəfər əməkdaşı – kafedra müdiri Manafəddin Namazov, kafedranın əməkdaşları Nailə Allahverdiyeva, Leyla Muradxanlı, Elman Kərimli ve Abbas Əlili, o cümlədən BANM-in Tədris, elm və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru Ramiz Hümbətov və Mühəndislik fakültəsinin dekanı Zəfər Qurbanov  Beynəlxalq avtomatlaşdırma cəmiyyətinə üzv qəbul olunublar.
Beynəlxalq avtomatlaşdırma cəmiyyəti müasir avtomatlaşdırmanın idarə edilməsi, mühafizəsi və kiber mühafizəsini inkişaf etdirmək üçün mühəndislik və texnologiyaya müraciət edən şəxslərə standartları təyin edən və nəzarət sistemləri sənaye və kritik infrastruktur üzrə istifadə olunan peşəkar qeyri-kommersiya assosiasiyasıdır. 1945-ci ildə yaradılan, dünya miqyasında 400000 müştərisi, 40000 üzvü olan İSA inkişaf edərək qlobal standartlar üçün geniş şəkildə istifadə olunur, sənaye mütəxəssislərinin sertifikatlaşdırılmasını, təhsil və təlimin təşkilini, kitabların və texniki məqalələrin çap olunmasını, konfrans və sərgilərə ev sahibliyi edilməsini, şəbəkələrin və karyera inkişaf proqramlarının hazırlanmasını təmin edir.

BHOS professors and teachers became members of ISA
Seven representatives of Baku Higher Oil School (BHOS) including Vice-rector for training, science and international relations Ramiz Humbatov, Dean of Engineering Department Zafar Gurbanov, Chair of the Process Automation Engineering department Manafaddin Namazov and the Department’s five staff members, namely including Naila Allakhverdiyeva, Leyla Muradkhanli, Elman Kеrimli and Abbas Alili, became members of the International Society of Automation (ISA).
The International Society of Automation is a nonprofit professional association that sets the standard for those who apply engineering and technology to improve the management, safety, and cybersecurity of modern automation and control systems used across industry and critical infrastructure. Founded in 1945, ISA develops widely used global standards; certifies industry professionals; provides education and training; publishes books and technical articles; hosts conferences and exhibits; and provides networking and career development programs for its 40,000 members and 400,000 customers around the world.