Tələbələrimiz beynəlxalq seminarda sertifikatla təltif olunublar
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Kimya mühəndisliyi ixtisasının 4-cü kurs tələbələri Səidə Ələsgərova, Elbrus Əsədov, Fərid Mustafayev və Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının 4-cü kurs tələbəsi Pakizə Paşayeva Beynəlxalq Gömrük Təşkilatının Bakıdakı Regional ofisində 23 yanvar 2017-ci il tarixində keçirilən seminarın sonunda sertifikatla təltif olunublar.
Xatırladaq ki, seminarı Çarlz Sturt Universitetinin mühazirəçisi və eyni zamanda, Gömrük Universitetlərinin Beynəlxalq Şəbəkəsi - İNCU (International Network of Customs Universities – İNCU) təşkilatının sədri Mixayıl Kaşubski aparıb.
Seminarın əsas mövzusu “Beynəlxalq ticarət transaksiyalarında risklər” və “Beynəlxalq ticarət sövdələşmə sənədlərinə baxış” olub. Mühazirədə BANM-in tələbələri ilə yanaşı, ABŞ-ın San-Dieqo Universitetindən 2 tələbə, Sankt-Peterburq Dövlət İdarəetmə Akademiyasından 1 nəfər tələbə iştirak ediblər.

Fourth-year Chemical Engineering students of Baku Higher Oil School (BHOS) Sayida Aleskerova, Elbrus Asadov and Farid Mustafayev, and fourth-year Process Automation Engineering student Pakiza Pashayeva who attended a workshop at the regional office of the World Customs Organization in Baku on January 23, 2017, received the workshop participation certificates. The workshop was conducted by the Chairman of International Network of Customs Universities, teacher of the Charles Sturt University Michael Kashubsky.
The main topics of the workshop were Risks of International Trade Operations and Review of Documents for International Trade Transactions.
Apart from BHOS undergraduates, two students of the San-Diego-State University (USA) and one student from State Academy of Administration of Saint Petersburg attended the lecture.