BANM tələbələrinin TTSİ-də istehsalat təcrübəsi
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) 1-ci kurs tələbələri SOCAR-ın Təlim, Tədris və Sertifikatlaşdırma İdarəsinin (TTSİ) Dənizdə insan həyatının mühafizəsi üzrə təlim mərkəzində keçirilən istehsalat təcrübəsini başa vurublar. Birinci kurs tələbələrinin istehsalatla ilk tanışlığını təmin etmək məqsədilə “Neft-qaz mühəndisliyi”, “Kimya mühəndisliyi” və “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələr 2017-ci ilin yanvar ayının 16-dan 25-dək sözügedən mərkəzdə “Stasionar dəniz platformalarının və üzən qazma qurğularının heyətləri üçün təhlükəsizlik üzrə tanışlıq, ilkin hazırlıq və təlimat” üzrə təlimlər keçiblər. Təlimlər zamanı tələbələr dəniz platformalarının heyətləri üçün təhlükəsizlik üzrə tanışlıq və yanğından mühafizə üzrə ilkin yanğınsöndürmə vasitələrindən istifadə qaydaları ilə tanış olublar.
İstehsalat təcrübəsinin son günü təlimləri Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov, SOCAR-ın Təlim, Tədris və Sertifikatlaşdırma İdarəsinin rəisi Fuad Süleymanov, Təlim, Tədris və Sertifikatlaşdırma İdarəsinin Dənizdə insan həyatının mühafizəsi üzrə təlim mərkəzinin müdiri Sadir Əliyev izləyiblər.
Qeyd edək ki, BANM və SOCAR-ın Təlim, Tədris və Sertifikatlaşdırma İdarəsi arasında əməkdaşlıq haqqında müqavilə çərçivəsində həyata keçirilən təlimlər beynəlxalq standartlara uyğun və Azərbaycan Respublikasının qoşulduğu beynəlxalq konvensiyaların tələbləri çərçivəsində həyata keçirilir.

First-year students of Baku Higher Oil School completed Safety training held at Human Life Offshore Protection Training Center under SOCAR’s Education, Training and Certification Department from January 16 to January 25, 2017. During theoretical instruction, Petroleum Engineering, Chemical Engineering and Process Automation Engineering students were taught safety rules and procedures at stationary marine platforms and floating drilling installations. Students also joined survival and fire combat training at the Fire Fighting Training base. Centre.
BHOS Rector Elmar Gasimov, Head of the SOCAR’s Education, Training and Certification Department Fuad Suleymanov and Director of the Human Life Offshore Protection Training Center Sadir Aliyev attended the last day of the training.
The training was organized in accordance with an e agreement concluded between BHOS and SOCAR’s Education, Training and Certification Center, and in line with standards and requirements of international conventions signed by Azerbaijan.