BANM tələbələri Məmmədov Aqil və Pəhləvan komandir filmlərini izlədilər
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələri Nizami Kino Mərkəzində 20 Yanvar faciəsinin iyirmi yeddinci ildönümü ilə əlaqədar yanvarın 17-dən 19-dək Milli Qəhrəmanlara həsr olunmuş sənədli filmlərin silsilə nümayişində iştirak etdilər. İlk gün 40 tələbənin iştirakı ilə "Məmmədov Aqil" və "Pəhləvan komandir" filmləri izlənilib. Tədbirdə Milli Qəhrəmanların döyüş yoldaşları, yaxınları, filmlərin ssenaristləri və Nizami Kino Mərkəzinin əməkdaşları da iştirak ediblər.
Xatırladaq ki, 20 Yanvar faciəsinin iyirmi yeddinci ildönümü ilə əlaqədar yanvarın 17-dən 19-dək Milli Qəhrəmanlara həsr olunmuş sənədli filmlər nümayiş etdiriləcək. Filmlərin nümayişi Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi, Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm Baş İdarəsi və “Yaddaş” sənədli filmlər studiyasının birgə təşkilatçılığı ilə nazirliyin tabeliyində olan mədəniyyət müəssisələrində baş tutacaq. Milli qəhrəmanlar - Tofiq Hüseynov, Ələsgər Novruzov, Aqil Məmmədov, Şikar Şikarov, Sərxan Ocaqverdiyev, Pərviz Səmədov, Əliyar Əliyev, Elman Hüseynov, Zakir Yusifov, Elşad Yəhyayev, Əlif Hacıyev, Şövgiyar Abdullayev, Şahlar Hüseynov və İlqar İsmayılova həsr olunmuş “Mən Xocalını tərk etməyəcəyəm”, “Qəhrəmanlığa gedən yol”, “Məmmədov Aqil”, “Qərargah rəisi”, “Tarixdə adı qalan”, “Ata adı”, “Pəhləvan komandir”, “İlk komandir”, “Səma cəngavəri”, “Bacı yaddaşı”, “Azərbaycanlı olmaq böyük şərəfdir”, “Ana, üç günə qayıdacağam”, “Oğul dərdi” və “Ən yüksək zirvə” filmləri nümayiş olunacaq.

BHOS students attended demonstration of films Mamedov Agil and Hero Commander.
Students of Baku Higher Oil School (BHOS) attended demonstration of documentaries dedicated to National Heroes of Azerbaijan, which is being held at Nizami Cinema Centre from January 17 to January 19 to mark 27th anniversary of the 20 January tragedy. At the first day, the students attended demonstration of Mamedov Agil and Hero Commander. The National heroes’ relatives and comrades-in-arms, the films scriptwriters and the Nizami Cinema Centre staff members also attended the event.
Demonstration of documentaries about National heroes of Azerbaijan to commemorate 27th anniversary of Black January is arranged by the Ministry of Culture and Tourism of the Azerbaijan Republic, Head Department of Culture and Tourism of Baku and Yaddash documentary films studio. Within this period of time, I will not Leave Khojali; On Hero’s Way; Mamedov Agil; Chief of Staff; Name in History; Father Name; Hero Commander; First Commander; The Knight of Heaven; Reminiscence of Sister; Great Honor to be Azerbaijani; Mother, I will be back in three days; Son’s Grief and The Highest Peak will be shown. They tell about National Heroes Tofig Huseynov, Alesker Novruzov, Agil Mamedov, Shikar Shikarov, Sarkhan Odjagverdiyev, Parviz Samedov, Aliyar Aliyev, Elman Huseynov, Zakir Yusifov, Elshad Yakhyayev, Alif Hajiyev, Shovgiyar Abdullayev, Shahlar Huseynov and Ilgar Ismaylov.