BANM-də layihə iştirakçıları mükafatlandırıldı
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyilə həyata keçirilmiş "Kvant fizikası gənc alimlərin təqdimatında" adlı layihənin bağlanış-mükafatlandırma mərasimi keçirildi. Tədbirdə BANM-in rektoru Elmar Qasımov, Ümumi işlər üzrə prorektor Rəşad Həsənov, professor Siyavuş Azakov, layihənin təlimçisi olmuş gənc alimlər Sakin Cabarov, Yusif Alıyev, Sevda Rzayeva və Mirlan Kərimov fəxri qonaq qismində iştirak etdilər.
BANM-in rektoru Elmar Qasımov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyilə Ali Məktəbin tələbə və əməkdaşlarının bir sıra layihələrinin həyata keçirildiyini bildirdi. Rektor Elmar Qasımov Fondun fəaliyyətini çox yüksək qiymətləndirərək gənclərə göstərilən dəstəyə görə təşəkkür etdi. Müxtəlif ideya və təşəbbüslərin həyata keçirilməsində gənclərə kömək göstərilməsinin dövlətimizin gənclər siyasətinin uğurla həyata keçirilməsinə xidmət etdiyini bildirdi. Rektor BANM-in əməkdaş və tələbələrinin 2016-cı ildə 8 layihəsinin Fondun müsabiqəsindən keçdiyini bildirdi. Elmar Qasımov bütün bu layihələrin icrasına Ali Məktəb tərəfindən yüksək səviyyədə dəstək verildiyini vurğuladı.
"Kvant fizikası gənc alimlərin təqdimatında" adlı layihənın rəhbəri, BANM-in Tələbələrlə iş şöbəsinin rəisi və BANM HİK sədri Həbibə Sadıqlı sözügedən layihə haqqında məlumat verdi. O, bildirdi ki, gənc peşəkar təlimçi-alimlərin dəstəyi ilə layihə 2016-cı ilin noyabr ayının 27-dən başlayaraq hər həftənin bazar günü olmaqla 5 həftə davam edib. Bütün təlimlər Bakı Ali Neft Məktəbində həyata keçirilib. Layihənin təşkilat komitəsi BANM-in tələbələrindən ibarət olub.
BANM-in professoru Siyavuş Azakov, layihənin təlimçisi olmuş gənc alimlər Sakin Cabarov, Yusif Alıyev, Sevda Rzayeva və Mirlan Kərimov layihə çərçivəsində təlimlərin yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu və iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılandığını bildirdilər. Belə layihələrin davamlı olacağına inandıqlarını bildirdilər.

Project participants awarded at BHOS
An awarding ceremony dedicated to completion of the Quantum Physics Presented by Young Scientists was held at Baku Higher Oil School (BHOS). The project was implemented with financial support from Youth Foundation under the President of the Azerbaijan Republic. BHOS Rector Elmar Gasimov, Vice-Rector for General Affairs Rashad Hasanov, Professor Siyavush Azakov, and young scientists Sakin Jabbarov, Yusif Aliyev, Sevda Rzayeva and Mirlan Karimov, who were the project trainers, attended the event as honorable guests.
Speaking at the ceremony, BHOS Rector Elmar Gasimov told about a number of projects implemented by students and staff members of the Higher School with financial support from the Youth Foundation under the President of the Azerbaijan Republic. Rector Elmar Gasimov highly praised the Foundation activity and expressed his gratitude to the organization’s management for their support of various youth initiatives and projects. He emphasized that such support is conducive to the successful implementation of the State Youth Policy in Azerbaijan. Rector Elmar Gasimov informed that in 2016, eight projects of students and staff members of BHOS became winners of the VIII Contest for Grants by the Youth Foundation. He emphasized that all of them were carried out with support from the Higher School.
The Quantum Physics Presented by Young Scientists Project manager, Head of the BHOS Student Affairs department and Chairperson of the Higher School Trade Union Committee Habiba Sadigli provided information about the project. She said that the project started on November 27 last year. Within five weeks of the project implementation, trainings and other activities were conducted by young scientists every Sunday at the BHOS premises. The project Organizing Committee was comprised of the Higher School students.
BHOS Professor Siyavush Azakov and project trainers Sakin Jabbarov, Yusif Aliyev, Sevda Rzayeva and Mirlan Karimov emphasized that the project was very well organized and attracted interest of its participants. They also expressed their confidence that similar projects would carried out in the future.