BANM-in Prezident təqaüdçüsü danışır:Dünya səyahətinə çıxmaq istərdim
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin “BANM-in prezident təqaüdçülərinə 10 sual” layihəsində sualları BANM-in Neft-qaz muhəndisliyi ixtisasının I kurs tələbəsi Şahlar Əlizadə cavablandırır.
Mən 1999-cu ildə Beyləqan rayonu 1-ci Şahsevən kəndində anadan olmuşam. 1-ci Şahsevən kənd orta məktəbini bitirmişəm. Həmin il ali təhsil müəssisələrinə keçirilən qəbul imtahanını uğurla verərək Bakı Ali Neft Məktəbinə qəbul olmuşam. BANM-in Neft-qaz muhəndisliyi ixtisasının I kurs tələbəsiyəm, Prezident təqaüdçüsüyəm.
İmtahan geridə qadı, indi həmin dövrlə bağlı hansı təəssüratlarınızı bizimlə bölüşə bilərsiniz
Mənim ücün çox çətin bir dövr idi, hədsiz dərəcədə yorulurdum, amma buna baxmayaraq, mən öz məqsədimə çatmaq üçün çox oxumalıydım. Ailəmin və sevdiklərimin mənə olan inamını doğrultmalıydım.
686 bal toplamışam.
Mənim uşaqlıqdan məqsədim savadlı mühəndis olmaqdır və BANM mənim uçun ən dəyərli ali təhsil ocağı olub, məhz ona görə mən BANM-də təhsil almağı seçdim və inanıram ki, heç vaxt peşman olmayacam.
Ailəmin oxumağımdakı rolu əvəzedilməzdir, onlar həmişə mənə dəstək olublar, mən əgər bu gün arzuladığım Ali Məktəbdə təhsil alıramsa, bu məhz onların sayəsindədir. Ömrüm boyunca onlara minnətdaram.
Ən böyük arzunuz?
Ali Məktəbi əla qiymətlərlə bitirib ölkəmi xarici ölkələrdə tanıtmaq, yeni layihələr hazırlayıb daha da yüksəlmək və savadlı bir mutəxəssis olmaqdır.
Mən neft-qaz muhəndisliyi ixtisası üzrə təhsil alıram. Ümid edirəm ki, gələcəkdə savadlı bir mühəndis olacam.
Hobbiniiz nədir?
Ən böyük hobbim kinoya baxmaqdır.
Velosiped surməyi çox xoşlayıram. Eyni zamanda, dünya səyahətinə çıxmaq mənim üçün çox maraqlıdır, bunu reallaşdırmaq istərdim.

Within the project initiated by Public Relations department of Baku Higher Oil School (BHOS) and entitled “10 questions to Presidential Scholar at BHOS”, first-year Petroleum Engineering student Shahlar Alizadeh is answering our questions.
– I was born in the Shahseven village of the Beylaghan district in 1999. I graduated from the secondary school №1 in this village. The same year, I successfully passed entrance exams to the Baku Higher Oil School, and became BHOS student. I am first-year Petroleum Engineering student and a Presidential Scholar.
– It was a very difficult period of time for me. I was getting very tired, but I had to study hard to achieve my goal. Moreover, I very much wanted to meet expectations of my family and other close relatives.
– I got 686 points.
– Since my childhood, I have wanted to be a very good engineer. Thus, I thought that BHOS would be the best higher education institution for me. I have chosen BHOS to receive my education, and I believe I will never regret that.
– Their role can hardly be overestimated. My family has always supported me. It is thanks to them that I have achieved my goals and that I am studying at the Higher School now. I shall be always grateful to them.
– My biggest dream is to graduate from the Higher School with excellent marks and become a highly qualified professional. I also want to work on new projects and honorably represent our country abroad.
– My future profession is petroleum engineer, and I do intend to be an excellent engineer.
– What hobbies do you have?
– Most of all I like watching movies.
– I like riding a bike very much. Also, I would like to make a world tour, and I do hope that I can fulfill this dream.