BANM-in tələbəsinin Qarabağ İncisi layihəsi başa çatıb
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “Kİmya mühəndisliyi” ixtisası üzrə V kursda təhsil alan tələbəsi Ruslan Hacıyevin “Qarabağ İncisi” videoçarx müsabiqəsi layihəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun 8-ci qrant müsabiqəsinin qalibi olub və layihənin icrası uğurla başa çatıb.
Layihənin əsas məqsədi gənclərin Qarabağ mədəniyyətini öyrənməsi və bu istiqamətdə videoçarxlar hazırlayaraq daha çox gəncin maariflənməsinə şərait yaratmaqdır. Layihə çərçivəsində Azərbaycanın müxtəlif universitetlərində təhsil alan tələbələr peşəkar təlimçilərin dəstəyi ilə Qarabağın adət-ənənələri, tarixi abidələri, mədəniyyətini öyrənmiş, bu istiqametdə fikir mübadiləsi aparmişlar. İştirakçılar kamandalara ayrılıb və hər bir kamandaya Qarabağ mədəniyyətini əks etirən videoçarx hazırlaması üçün 1 həftə vaxt verilib. Layihənin sonunda bu videoçarxların izlənilməsi və qiymətləndirilməsi həyata keçirilib. Qalib komandanın üzvlərinə dəyərli hədiyyələr və fərqlənmə diplomu təqdim olunub.
Xatırladaq ki, layihə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi və Bakı Ali Neft Məktəbi Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) təşkilati dəstəyilə həyata keçirilib.

15841480_1144557888995414_1871015104_n.jpg)
Fifth-year Chemical Engineering student of Baku Higher Oil School (BHOS) Ruslan Hadjiyev became a winner of 8th contest for grants of the Youth Foundation under the President of the Azerbaijan Republic with his project on a contest for video clips on the topic Pearl of Garabagh and successfully completed the project.
The project’s main objective was to help youth learn more about culture of Garabagh and produce video clips for youth education in this field. In the project framework and under supervision of professional trainers, students from various Azerbaijani universities were studying traditions, customs, history and cultural monuments of Garabagh, and exchanged their opinions and views afterwards. Then the project participants were divided into teams. Each team was assigned to produce a video clip about Garabagh culture. At the end of the project, members of the winning team received memorial gifts and diplomas with honors.
The project was implemented with financial support from the Youth Foundation under the President of the Azerbaijan Republic and with organizational support of the BHOS’ Student Senate.