BANM-in müəlliminin həmtəsisçisi olduğu uğurlu layihə
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi kafedrasının baş müəllimi Abbas Əlilinin həmtəsisçisi olduğu YolGet.az layihəsi İKT fondu tərəfindən keçirilən qrant müsabiqəsinin qalibi olub. Sözügedən layihə 29 noyabr-2 dekabr tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən Azərbaycan Beynəlxalq “Telekommunikasiya və İnformasiya Texnologiyaları” - “Bakutel 2016” sərgi-konfransı”nda Azərbaycan Respublikasının Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin stendində təmsil olunub.
Yaradılan xidmətin məqsədi həftə ərzində və ya hər hansı bir tarixdə eyni marşrutu qət edən sürücü və sərnişinlər arasında körpü olmaqdır. YolGet.az sayəsində sürücü və sərnişinlər həm yol xərclərini, həm də tıxacları azaltmaqla təbiətimizi də qorumuş olurlar. Xidmət həm vebsayt, həm də mobil tətbiqetmələr kimi əlçatan və tam pulsuzdur.
Layihə yaradıcıları təşkilati və texniki dəstəyə görə Bakı Ali Neft Məktəbinin müxtəlif ixtisas və kurs tələbələrinə minnətdarlıqlarını bildirirlər!

BHOS lecturer is cofounder of successful project
Senior Lecturer of Process Automation Engineering Department of Baku Higher Oil School (BHOS) Abbas Alili is a cofounder of YolGet.az project, which won a Grant contest conducted by ICT Fund. The project was demonstrated at the display stand of the Ministry of Communications and High Technologies of the Azerbaijan Republic at the Azerbaijan International Telecommunications and Information Technologies Exhibition and Conference, Bakutel 2016, held from November 29 through December 2 at Baku Expo Centre.
Service created within the project shall connect drivers and passengers using the same route during a week or any other fixed period of time. YolGet.az helps them to cut down travel expenditures and spend less time in traffic jams. Moreover, it also helps protect the nature. The service is available on the project website and via mobile applications, and it is free of charge.
The project owners express their gratitude to BHOS students of various courses and specialties for their technical and organizational support.