BANM-in tələbələri Qubkin Universitetində
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisası üzrə IV kursda təhsil alan tələbələri Camal Əhmədov və Murad Həsənov noyabr ayında Rusiyanın İ.M.Qubkin adına Rusiya Dövlət Neft-Qaz Universitetinin Neft Mühəndisləri Cəmiyyəti (Society of Petroleum Engineers - SPE) tərəfindən təşkil olunmuş «Oil and Gas Horizons 2016» - VIII Gənclərin beynəlxalq elmi-praktiki konqresində iştirak ediblər.
Konqres zamanı iştirakçılar müxtəlif sessiyalar, seminarlar və oyunlarda iştirak edərək neft və qaz sahəsi üzrə biliklərini artırıblar. Bundan başqa, Beynəlxalq Neft Mühəndisləri Cəmiyyətinin Xəzər regionu üzrə prezidenti ilə keçirilən dəyirmi masa zamanı həm Neftçi Mühəndisləri Cəmiyyətinin Azərbaycan bölməsi, həm də Bakı Ali Neft Məktəbinin Neftçi Mühəndisləri Cəmiyyətinin həyata keçirdiyi layihələr təqdim olunub və iştirakçılar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Xatırladaq ki, bu ilin oktyabr ayında İ.M.Qubkin adına Rusiya Dövlət Neft-Qaz Universitetinin nümayəndə heyəti BANM-ə səfər ediblər.

BHOS students at Gubkin University
Fourth-year students of Petroleum Engineering Faculty at Baku Higher Oil School (BHOS) Jamal Akhmedov and Murad Gasanov participated in VIII International Youth Scientific and Practical Congress "Oil and Gas Horizons" in November this year. It was organized by the Student Chapter of the international Society of Petroleum Engineers (SPE) at the Gubkin Russian State University of Oil and Gas in November this year.
The congress delegates participated in various workshops, sessions and plays, which helped them to enrich their knowledge about oil and gas industry issues. The President of the SPE branch for Caspian region made a speech at one of the round table discussions and presented projects implemented by Azerbaijani branch of the Society of Petroleum Engineers including SPE Student chapter at the Baku Higher Oil School. The presentation was received with a keen interest.
It shall be reminded that a delegation of representatives from Gubkin Russian State University of Oil and Gas visited BHOS in October this year.