İndoneziyalı qonaqlar BANM-də oldular
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) İndoneziya Respublikasının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Hüsnan Bəy Fananinin rəhbərlik etdiyi və bu ölkənin dövlət qurumlarının, ali təhsil müəssisələrinin rəhbər işçilərindən və professor-müəllim heyətindən ibarət nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib.
BANM-in Tədris, elm və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru Ramiz Hümbətov Ali Məktəbin rektoru Elmar Qasımovun adından qonaqları salamlayaraq onları Azərbaycanda və bu ali təhsil müəssisəsində görməkdən məmnun olduğunu dilə gətirib. O, BANM-in yaranma tarixi, fəaliyyəti, bu ali təhsil müəssisəsinin beynəlxalq əlaqələri, tədris prosesi haqqında təqdimatla çıxış edib, qonaqlara ətraflı məlumat verib. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin fərmanı ilə yaradılmış Ali Məktəbdə qısa vaxtda ölkə başçısının “Neft kapitalını insan kapitalına çevirməliyik” çağırışının reallaşdığını bildirib.
Səmimi qəbula görə təşəkkür edən İndoneziya Respublikasının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Hüsnan Bəy Fanani nümayəndə heyətinin Bakıda keçirilən İndoneziya Mədəniyyət Festivalında iştirak etmək məqsədilə Azərbaycana səfər etdiklərini, təmsil etdiyi ölkənin elm və təhsil sahəsində Azəırbaycan universitetləri ilə əməkdaşlıqda maraqlı olduğunu və bu əməkdaşlığa dəstək verməyə hazır olduğunu bildirib.
Qonaqlar BANM-də olmaqdan məmnunluqlarını dilə gətirərək belə görüşlərin ikitərəfli əlaqələrin inkişafına böyük töhfə verəcəyini qeyd ediblər. Görüşdə universitetlərarası gələcək əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulması, həmçinin təhsil və elm istiqamətində qarşılıqlı maraq doğuran bir sıra məsələlər müzakirə olunub.

Guests from Indonesia visited BHOS
Indonesian delegation led by Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Indonesia to the Azerbaijan Republic Husnan Bey Fananie visited Baku Higher Oil School (BHOS) and met with BHOS teachers and students. The delegation included senior managers of a number of Indonesian state agencies and higher education institutions.
On behalf of the Rector Elmar Gasimov, BHOS Vice-rector for Training, Science and International Relations Ramiz Humbatov welcomed the Indonesian delegation members visiting Azerbaijan and Baku Higher Oil School. He informed the guests about BHOS history, academic activity and international relations. Ramiz Humbatov emphasized that appeal of the President of the Azerbaijan Republic Ilham Aliyev We shall Transform Oil Capital into Human Capital has been successfully implemented at Baku Higher Oil School established upon a Decree by the Head of the State.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Indonesia to Azerbaijan Husnan Bey Fananie expressed his gratitude for warm reception and informed that the delegation members visited Azerbaijan in order to participate in the Indonesian Culture Festival in Baku. The Ambassador showed keen interest to development of cooperation between two countries in the field of science and education, and expressed readiness to provide strong support to such cooperation.
The guests emphasized that such meetings serve to strengthen bilateral relations. Prospects of cooperation between universities of the two countries in various fields including science and education and other issues of mutual interest were also discussed.