BANM-də BP yay təcrübəsi-2017 təqdim olundu
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “BP yay təcrübəsi-2017” mövzusunda tədbir keçirilib.Tədbirdə BP-in işə qəbul üzrə məsləhətçisi Mehriban Şıxzamanova, işə qəbul üzrə koordinatoru Səbinə Vəliyeva və qazma mühəndisi Fərid Hüseynov bu qurumun yay təcrübəsi proqramını elan ediblər.
Tələbələrə təcrübə proqramı barədə məlumat verən S.Vəliyeva müraciət qaydaları, seçim prosesi və təcrübə haqqında təqdimatla çıxış edib. S.Vəliyeva bildirib ki, artıq üç ildir ki, BP şirkəti BANM-in tələbələri üçün belə imkanlar yaradır.
Sonra proqramın iştirakçıları olan BANM-in tələbələri Elşən Mikayılov, Əhməd Kələntərli və Ümid Tərlanlı BP-də olduqları müddətdə qazandıqları təcrübədən danışaraq təqdimatla çıxış ediblər.
Sonda tələbələrin sualları cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, istehsalat təcrübəsi zamanı tələbələr komanda işi ilə tanış olaraq ən son avadanlıq və texnologiyalardan istifadə etməklə şirkətin yüksək ixtisaslı və təcrübəli mütəxəssisləri ilə birlikdə müxtəlif layihələr və əməliyyatlar həyata keçirirlər. Tələbələrin əməyin təhlükəsizliyi və ətraf mühit məsələlərinə dair heyət daxilində bütün tədbirlərdə iştirakı gözlənilir.
Beləliklə, BP şirkətində istehsalat təcrübəsi keçən tələbələr tədrisdə əldə etdikləri bilikləri təcrübədə tətbiq etməklə texniki və fərdi bacarıqlarını inkişaf etdirmək imkanı qazanacaqlar, BP-in mühəndislik standartları, üsulları, istehsalat zamanı təhlükəsizlik və etika qaydaları ilə yaxından tanış olacaq və zəngin iş təcrübəsi əldə edəcəklər.

Summer Internship 2017 at BP presented at BHOS
Meeting with representatives of BP office in Azerbaijan including Recruitment Advisor Mehriban Shikhzamanova, Recruitment Coordinator Sabina Veliyeva and Drilling Engineer Farid Huseynov took place at Baku Higher Oil School. At the meeting, Summer Internship 2017 at BP was presented to BHOS students and teachers.
Sabina Veliyeva provided detailed information about the program, admission procedures and interns selection criteria. She emphasized that BP in Azerbaijan conducts summer on-the-job training for BHOS students for a third year in a row.
Students Elshan Mikailov, Ahmed Gadandarli and Umid Tarlanli told about experience, which they gained during the internship at BP in Azerbaijan. Then BP representatives answered numerous questions from the students.
In the course of internship and on-the-job training, the students participate in companies’ operations, work with experts and perform various tasks with usage of advanced technologies and equipment. They also attend induction courses on Health, Safety and Environment policy and procedures. This experience helps the students improve their technical skills and put to use knowledge they gained during their study. They also have opportunity to learn more about engineering operations in oil and gas industry, safety requirements and business conduct rules at BP.