Almaniya səfiri BANM-də
Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru (BANM) Elmar Qasımov Almaniyanın Azərbaycandakı səfiri Mixael Kindsqrab ilə görüşdü. Rektor Elmar Qasımov qonağı salamlayaraq onu görməkdən məmnun olduğunu bildirdi. Rektor Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin fərmanı ilə yaradılan Ali Məktəbin fəaliyyət istiqamətlərindən söz acaraq qısa müddət ərzində görülən işlər və islahatlardan danışdı. Elmar Qasımov tədris prosesi, tələbələr üçün yaradılan şərait və beynəlxalq əlaqələrdən bəhs etdi. O, BANM-in müxtəlif aparıcı ali təhsil ocaqları, həmçinin beynəlxalq və yerli şirkətlərlə, o cümlədən beynəlxalq qurumlar ilə geniş əlaqələrinin inkişafından söz açdı.
Almaniyanın Azərbaycandakı səfiri Mixael Kindsqrab səmimi qəbula görə təşəkkür etdi. Səfir BANM ilə təhsil sahəsində əməkdaşlığın perspektiv inkşafına maraq göstərdiyini bildirdi. O, Almaniyanın müvafiq universitetləri ilə Ali Məktəb arasında əlaqələrin yaradılması imkanlarından söz açdı.
Görüşdə, o cümlədən universitetlərarası əməkdaşlıq, tələbə mübadiləsi və digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.
Görüşün sonunda rektor Elmar Qasımov səfirə BANM-in “Fəxri qonaq” diplomunu təqdim etdi. Səfir Ali Məktəbin “Fəxri qonaq” kitabına ürək sözlərini yazdı.

Ambassador of Germany to Azerbaijan visited BHOS
A meeting of Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov with Ambassador of Germany to Azerbaijan Mr. Michael Kindsgrab took place at BHOS. The Rector briefed the honorable guest about activities of the Higher school established upon a Decree by the President of the Azerbaijan Republic Ilham Aliyev and successes achieved since BHOS commenced its work. Elmar Gasimov also informed the Ambassador about BHOS international cooperation with leading universities, companies and organizations in other countries.
Having expressed his gratitude to the Rector for the cordial reception, the Ambassador of Germany to Azerbaijan Michael Kindsgrab showed a keen interest to development of business relations between BHOS and German universities. The Ambassador also shared his vision of the ways and spheres of BHOS cooperation with higher educational institutions of Germany.
At the meeting, Michael Kindsgrab was presented with BHOS Honorable Guest diploma. The Ambassador made a record in the BHOS Distinguished Visitors' book.
During his visit to BHOS, the German Ambassador Michael Kindsgrab attended lessons and was introduced to students and professors of the Higher school.