Indoneziya səfiri BANM-də oldu
Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru (BANM) Elmar Qasımov Indoneziyanın Azərbaycandakı səfiri Hüsnan Bəy Fanani ilə görüşdü. Rektor Elmar Qasımov qonağı salamlayaraq onu görməkdən məmnun olduğunu bildirdi. Azərbaycan və İndoneziya arasında əlaqələrin iqtisadi-ticarət, turizm və təhsil sahələrində inkişafından söz açan rektor Elmar Qasımov BANM-in yaranma tarixi və fəaliyyət istiqamətləri haqqında səfirə məlumat verdi. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin fərmanı ilə yaradılan Ali Məktəbdə qısa müddət ərzində görülən işlər və islahatlardan danışaraq Elmar Qasımov tədris prosesi, tələbələr üçün yaradılan imkanlar və beynəlxalq əlaqələrdən bəhs etdi. Elmar Qasımov BANM-in dünyanın müxtəlif aparıcı ali təhsil ocaqları, həmçinin beynəlxalq şirkət və qurumları ilə əlaqələrindən də söz açdı.
Indoneziyanın Azərbaycandakı səfiri Hüsnan Bəy Fanani səmimi qəbula görə təşəkkür etdi. Səfir BANM ilə Indoneziyanın ali təhsil müəssisələri arasında əməkdaşlığın perspektiv inkşafının hər iki ölkə arasında təhsil əlaqələrinin genişlənməsinə yol açacağını bildirdi. Səfir BANM-in əməkdaşlarını və tələbələrini noyabrın 19-20-də Bakıda təşkil ediləcək İndoneziya Mədəniyyət Festivalına dəvət etdi.
Görüşdə, o cümlədən gələcək əməkdaşlıq, tələbə-müəllim mübadiləsi və digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

Indonesian Ambassador visited BHOS
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov met with the Ambassador of Indonesia to Azerbaijan Husnan Bey Fananie. Welcoming the honorable guest, Rector Elmar Gasimov told him about development of business relations between two countries in the fields of economics, tourism, culture and education. He also informed the guest about history of the Higher School established by a Decree of the President of the Azerbaijan Republic Ilham Aliyev, BHOS achievements and conditions, created for education of the students and training of high-qualified professionals for oil and gas industry. Elmar Gasimov emphasized that BHOS constantly develops business relations with leading universities and companies around the world.
The Ambassador of Indonesia to Azerbaijan Husnan Bey Fananie expressed his gratitude for the cordial reception and dwelled on establishment of cooperation between BHOS and Indonesian universities in the framework of the broader cooperation between Azerbaijan and Indonesia. The Ambassador invited BHOS’ professors, students and staff members to attend Indonesian Culture Festival to be held on November 19-20 in Baku.
Spheres of the future cooperation between BHOS and Indonesian universities including student and teacher exchange programs and other issues of mutual interest were also discussed. At the end of the meeting, Rector Elmar Gasimov presented the Indonesian Ambassador with BHOS Honorable Guest diploma.