BANM-in tələbələri Xəmsə bilik yarışında
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələri “Azərikimya” İstehsalat Birliyində (İB) 9 noyabr - Azərbaycan Respublikasının Dövlət Bayrağı günü, 12 noyabr - Konstitusiya günü və 17 noyabr Milli Dirçəliş gününə həsr olunmuş “Breyn-rinq” bilik yarışında iştirak etmişlər. Yarışın əsas məqsədi tədbir iştirakçılarının dünyagörüşünün artırılması olmuşdur. Bakı Ali Neft Məktəbinin 2 komanda ilə təmsil olunduğu bilik yarışında ümumilikdə 20 komanda iştirak etmişdir.
Yüksək bilik səviyyəsi, geniş dünyagörüşü və hazırcavablıqları ilə seçilən “Azərikimya” İB-nin komandası birinci, YAP Sumqayıt şəhər təşkilatının və Bakı Ali Neft Məktəbinin komandaları isə müvafiq olaraq ikinci və üçüncü yerləri tutmuşlar. Karbamid zavodunun komandası həvəsləndirici mükafata (IV yer) layiq görülmüşdür. Sumqayıt Dövlət Universitetinin komandası bilik yarışmasında fəal iştirak etdiyinə və 4 fəal komanda arasında keçirilən şans mərhələsində qalib gəldiyinə görə mükafatlandırılmışdır. «Azərikimya» İB-nin Müşahidə Şurasının sədri Muxtar Babayev bilik yarışmasında seçilmiş komandaların üzvlərini təbrik etmiş, onlara daha böyük qələbə sevincləri arzulamışdır. Qalib komandalara «Azərikimya» İstehsalat Birliyi Həmkarlar İttifaqı Komitəsi tərəfindən fəxri diplomlar və mükafatlar təqdim olunmuşdur.

BHOS students participated in intellectual game
Students of Baku Higher Oil School (BHOS) participated in Brain Ring intellectual game show organized by Azerikimya Production Union. It was dedicated to the State Flag Day of the Azerbaijan Republic, Constitution Day and National Revival Day commemorated on November 9, 12 and 17 respectively. The game was aimed at widening of the participants’ erudition and general knowledge. Two out of twenty teams participating in the event represented BHOS.
Upon the game results, the team of Azerikimya Production Union was recognized as a winner for high level of knowledge, erudition, and smart and quick answers. Teams of the Sumgayit town branch of Yeni (New) Azerbaijan Party and of Baku Higher Oil School were second and third respectively. Team of Carbamide Factory, which took the fourth place, was presented with incentive award. Team of Sumgayit State University received a recognition gift for the active participation in the game and four more teams were presented with recognition gifts for the will to win.
Chairman of the Azerikimya’s Supervisory Board Mukhtar Babayev congratulated members of the winning teams and wished them new victories and great successes in the future. The teams also received honorary diplomas and awards from the Azerikimya Trade Union Committee.