BANM-in iki tələbəsi Böyük Britaniyada İlin tələbəsi oldu
BANM-in “Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisasında təhsil alan IV kurs tələbəsi Rəşad Nəzərəliyev və “Kimya muhəndisliyi” ixtisasında təhsil alan III kurs tələbəsi Ellada Isazadə 2015/2016-cı tədris ili ərzində semestrdə göstərdikləri yüksək nəticəyə görə Böyük Britaniyanın Heriot Vatt Universiteti tərəfindən “İlin tələbəsi” adına layiq görülüblər. Bu münasibətlə Heriot Vatt Universitetinin 2015/2016-cı akademik ili uzrə yuksək təhsil göstəricilərinə görə hər iki tələbəyə universitet mükafatının qalibi olaraq sertifikat və pul mükafatı verilib.
Qeyd edək ki, Rəşad Nəzərəliyev 2013-cü ildə BANM-in “Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisasına 677 balla daxil olub. Ellada Isazadə isə, “ Kimya mühəndisliyi” ixtisasına 2014-cü ildə 648 bal toplayaraq qəbul olub.
Xatırladaq ki, hazırda BANM-in “Kimya muhəndisliyi” ixtisasında təhsil alan IV kurs tələbəsi Sevinc Qafarlı da 2014/2015-ci tədris ili ərzində semestrdə göstərdiyi yüksək nəticəyə görə Heriot Vatt Universiteti tərəfindən “İlin tələbəsi” adına layiq görülərək sertifikat və pul mükafatı almışdı.

BHOS students become Students of the Year in Great Britain
Rashad Nazaraliyev, fourth year Petroleum Engineering student and Ellada Isazade, third year Chemical Engineering student of Baku Higher Oil School (BHOS) were awarded Students of the Year title by Heriot-Watt University, Great Britain for their outstanding academic results in academic year 2015/2016. Both students were awarded certificates and money reward.
It should be noted that Rashad Nazaraliyev was admitted to Petroleum Engineering Department in 2013, scoring 677 points, while Ellada Isazade scored 648 points and was admitted to Chemical Engineering Department in 2014.
It is worth to underline that the fourth year Chemical Engineering student Sevinj Gafarli was also awarded the same title in academic year 2014/2015 and given a certificate and reward on behalf of Heriot-Watt University.