BANM-də ABB şirkətinin Təlim Mərkəzi yaradılacaq
Böyük Britaniyanın ABB Ltd şirkətinin neft, qaz və kimyəvi maddələr üzrə marketinq meneceri Vil Leonard və ABB Azərbaycan şirkətinin nümayəndələri Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) olub və Ali Məktəbin rektoru Elmar Qasımovla görüşüb.
Görüşdə rektor Elmar Qasımov qonaqlara BANM-in fəaliyyəti, beynəlxalq əlaqələri, qısa müddət ərzində əldə etdiyi nailiyyətləri və yeni kampusu haqqında məlumat verib. O, BANM-də ölkənin ən top tələbələrinin təhsil aldığını qeyd edərək, 2016/2017-ci tədris ili üçün keçirilən 1-ci ixtisas qrupları üzrə qəbul imtahanında üç 700 bal toplayan abituriyentin Ali Məktəbi seçdiklərini deyib. E.Qasımov BANM-in yeni kampusunda aparılan tamamlama işləri haqqında məlumat verib. Rektor qarşı tərəflə kampusda yaradılan və ABB şirkətinin avadanlıqları və simulyasiya vasitələri ilə tam təchiz olunan Təlim Mərkəzində aparılan tamamlama işlərinin gedişatını müzakirə edib və kampusun açılışına qədər Təlim Mərkəzin istifadəyə veriləcəyini qeyd edib.
Böyük Britaniyanın ABB Ltd şirkətinin neft, qaz və kimyəvi maddələr üzrə marketinq meneceri Vil Leonard təmsil etdiyi şirkət adından BANM-lə əməkdaşlıq etməkdən məmnunluğunu bildirərək bundan sonra da əməkdaşlığın yüksələn xətt üzrə inkişaf edəcəyindən əminliyi ifadə edib. O, gələcəkdə BANM-in kampusunda yaradılan Təlim Mərkəzində tələbələr və müəllimlər üçün ABB şirkətinin texnologiyalarının tətbiqi əsasında təlimlərin keçirilməsi və tədqiqatların aparılması imkanının olacağını bildirib.

ABB Training Center to be created at BHOS
Will Leonard - Oil, Gas & Chemicals UK Hub BU Marketing Manager, ABB Ltd UK and representatives of ABB Azerbaijan company visited Baku Higher Oil School (BHOS) and met with BHOS Rector Elmar Gasimov.
During the meeting Elmar Gasimov informed the guests about BHOS activities, international relations, achievements the higher school made within the short period of time and BHOS new campus. Underlining that the highly scoring students are studying at BHOS, BHOS Rector said that the students who scored 700 points during the entrance examination held for the first specialization group for academic year 2016/17 selected BHOS.
Elmar Gasimov also briefed on completion works going on at BHOS new campus. BHOS rector discussed completion works at the Training Center of BHOS new campus totally equipped by the facilities and simulation installations of ABB company. He emphasized that the Training Center would be put into exploitation close to the opening ceremony of the new campus.
Will Leonard expressed contentment connected with the cooperation between BHOS and ABB on behalf of ABB and confidence that the said cooperation would be continued on the highest level. He said that in future BHOS lecturers and students would be able to be involved in trainings and research at the Training Center of BHOS new campus assisted by ABB technologies.
Various directions of cooperation and perspectives in this connection were also touched upon in the course of the said meeting.