ABB şirkəti BANM-də Təlim Mərkəzi yaradır
ABB şirkətinin ölkə üzrə direktoru Rüstəm Qasımov Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) olub və Ali Məktəbin rektoru Elmar Qasımovla görüşüb.
Görüşdə rektor Elmar Qasımov ABB şirkətinin nümayəndəsinə BANM-in yeni kampusunda aparılan tamamlama işləri haqqında məlumat verib. Rektor qarşı tərəflə kampusda yaradılan və ABB şirkətinin avadanlıqları və simulyasiya vasitələri ilə tam təchiz olunan Təlim Mərkəzində aparılan tamamlama işlərinin gedişatını müzakirə edib. Elmar Qasımov kampusun açılışına qədər Təlim Mərkəzin istifadəyə veriləcəyini də qeyd edib.
ABB şirkətinin ölkə üzrə direktoru Rüstəm Qasımov təmsil etdiyi şirkət adından BANM-lə əməkdaşlıq etməkdən məmnunluğunu bildirərək bundan sonra da əməkdaşlığın yüksələn xətt üzrə inkişaf edəcəyindən əminliyi ifadə edib. O, gələcəkdə BANM-in kampusunda yaradılan Təlim Mərkəzində tələbələr və müəllimlər üçün ABB şirkətinin texnologiyalarının tətbiqi əsasında təlimlərin keçirilməsi və tədqiqatların aparılması imkanının olacağını bildirib. Rüstəm Qasımov həmçinin, ABB şirkətinin region üzrə mütəxəssislər üçün təşkil etdiyi təlimlərin bu Mərkəzdə keçiriləcəyini deyib.

ABB creates training center at BHOS
Rustam Gasimov, ABB Country Manager visited Baku Higher Oil School (BHOS) and met with Elmar Gasimov, Rector of BHOS.
During the meeting Rector Gasimov informed the guest about the finalizing phase in the construction of the new campus of the school. He also discussed with Mr. Gasimov the activities implemented at the Training Centre created at the campus and fully supplied with ABB equipment and simulation tools. The Rector emphasized that the center would put under operation before the opening of the campus.
ABB Country Manager Rustam Gasimov on behalf of the company he represents expressed his pleasure of collaborating with BHOS and strong belief that this partnership would further expand in future. He also underlined that the Training Center would provide opportunities for faculty and students to organize various trainings and be engaged in research using ABB technologies. Mr. Gasimov said that ABB would hold its trainings for the regional experts in that Training Centre.
The other aspects and perspectives of further collaboration of mutual interest were also discussed during the meeting.