Bakı Ali Neft Məktəbində Akademik Zərifə Əliyeva adına Liseyin nümayəndələri ilə görüş keçirildi
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Akademik Zərifə Əliyeva adına Liseyin direktoru, əməkdar müəllim Mehriban Vəliyeva, o cümlədən liseyin bir qrup müəllim və şagirdi ilə görüş keçirildi. Tədbiri açan Ali Məktəbin rektoru Elmar Qasımov qonaqları salamlayaraq onları görməkdən məmnunluğunu bildirdi. O, Akademik Zərifə Əliyeva adına Liseyin yüksək təlim və tədris, o cümlədən tədrislə bağlı xüsusiyyətləri birləşdirən bir təhsil ocağı olduğunu bildirdi. Rektor Elmar Qasımov hazırda BANM-də müxtəlif ixtisaslar üzrə təhsil alan Liseyin məzunlarından razılıq ifadə etdi. O, Liseyin direktoru Mehriban Vəliyevaya təşəkkür edərək, onun rəhbərliyi ilə sözügedən təhsil müəssisəsində yüksək keyfiyyətlərə malik müəllim heyətinin və məzunların olduğunu vurğuladı. Orta məktəbdən gənclərin milli-mənəvi dəyərlərə, tariximizə hörmət ruhunda tərbiyə olunmasında orta ümumtəhsil məktəblərinin rolundan danışaraq Elmar Qasımov Liseydə işlərin məhz bu istiqamətdə aparılmasının müşahidə olunduğunu dedi. O, BANM və Akademik Zərifə Əliyeva adına Lisey arasında olan əməkdaşlığın bundan sonra da davam və inkişaf edəcəyinə əminliyini bildirdi. Elmar Qasımov Liseyin öz məzunlarının timsalında Azərbaycanın görkəmli oftalmoloq alimi, Akademik Zərifə Əliyevanın adını yüksək səviyədə doğrultduğunu vurğuladı. Elmar Qasımov həm müəllimlərə, həm də şagirdlərə təhsildə uğurlar arzuladı.
Akademik Zərifə Əliyeva adına Liseyin direktoru Mehriban Vəliyeva BANM-in rəhbərliyinə təşəkkür edərək Ali Məktəbdə olmaqdan şad olduğunu dedi. Mehriban Vəliyeva bildirdi ki, BANM öz nüfuzuna görə ali təhsil müəssisələri içərisində seçilən bir ali təhsil ocağıdır. O, Liseyin məzunlarının Ali Məktəbdə etimadı doğrultmalarından, onların özlərini yüksək səviyyədə təqdim etmələrindən məmnunluğunu bildirdi. Mehriban Vəliyeva Liseyin məzunlarının öz uğurlarını BANM-də davam etdirəcəyinə və nailiyyətlərinin davamlı olacağına əminliyini bildirərək bu Ali Məktəbin tələbəsi adını qazandıqları üçün həmin məzunlarla qürur huissi keçirdiyini dedi.
Görüşdə, həmçinin hal-hazırda BANM-də müxtəlif ixtisaslar üzrə təhsil alan Liseyin məzunları və hazırda Liseydə təhsil alan şagirdlər öz sual və mülahizələri ilə çıxış etdilər, qarşılıqlı müzakirələr və sual-cavab oldu.
Sonda rektor Elmar Qasımov Liseyin direktoru Mehriban Vəliyevanı BANM ilə əməkdaşlığın inkişafına verdiyi töhfələrə görə Ali Məktəb adından təşəkkürnamə ilə təltif etdi.

BHOS hosts meeting with the representatives of the lyceum named after Zarifa Aliyeva
The meeting with Mehriban Valiyeva, honored teacher, the superintendent of the lyceum named after Academician Zarifa Aliyeva and a group of teachers and students of the mentioned lyceum was held at BHOS. BHOS rector Elmar Gasimov heartily welcomed guests stating that the lyceum was the educational center combining high standard educational and training peculiarities. BHOS rector expressed his contentment connected with the students studying in various profile specialization at BHOS being graduates of the said lyceum. Thanking the superintendent of the lyceum Mehriban Valiyeva, Elmar Gasimov emphasized the availability of professional teaching staff and very well educated graduates of the lyceum. Speaking about the role of the secondary schools in fostering the spirit of patriotism and love for national values, Elmar Gasimov said that the works carried out at the lyceum had the similar orientation. BHOS rector said he was convinced that the collaboration between BHOS and lyceum named after Zarifa Aliyeva would continue on. Elmar Gasimov also stressed that with such graduates as BHOS students the lyceum managed to highly honor the name of Academician Zarifa Aliyeva. Elmar Gasimov wished teachers and students every success.
Superintendent of the lyceum named after Zarifa Aliyeva Mehriban Valiyeva extended her gratitude to BHOS management stressing that owing to its authority BHOS turned to be distinctive higher educational institution. She was particularly pleased about the fact that the graduates of the lyceum justified the hopes of the higher school with their high level performances. Expressing her confidence that the mentioned students would continue to be successful at BHOS Mehriban Valiyeva said she was glad they were studying at this very higher educational institutions.
The graduates of the lyceum and now BHOS students as well as students currently studying at the lyceum held view exchange and questions and answers session was held.
In conclusion Elmar Gasimov granted Mehriban Valiyeva honorary certificate for her merit in development of cooperation between the lyceum named after Zarifa Aliyeva and BHOS.