BANM-də 182 və 193 saylı orta məktəblərinin şagirdləri ilə görüş keçirilib
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Bakı şəhəri 182 və 193 saylı orta məktəblərinin 8-10-cu sinif şagirdləri ilə görüş keçirilib. Görüşdə hər iki məktəbin müəllimləri və şagirdləri, BANM-in Tələbələrlə iş şöbəsinin rəisi Həbibə Sadıqlı və İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəisi Zeynab Kazımova iştirak ediblər.
Tədbiri açan Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Tələbələrlə iş şöbəsinin rəisi Həbibə Sadıqlı şagirdləri salamlayıb və Ali Məktəbdə görməkdən məmnunluq ifadə edib. H.Sadıqlı təqdimatla çıxış edərək, şagirdlərə BANM-in yaranma tarixi, fəaliyyət istiqamətləri, yeni kampusu, illər üzrə ümumi statistik göstəriciləri, BANM-in ixtisasları üzrə minimal keçid balları, əməkdaşlıq etdiyi xarici şirkətlər və ali təhsil müəssisələri, tədris proqramları, daxili qaydaları, yerli və transmilli şirkətlərdə təşkil olunan təcrübələr, seminarlar və BANM-in fəaliyyətinin digər istiqamətləri haqqında geniş məlumat verib.
Təqdimatda BANM-in 2015/2016-cı tədris ili üçün tələbə qəbulunun əsas göstəricilərinə görə liderlik mövqeyini saxladığı və bütün göstəricilərə görə dinamika müşahidə olunduğu vurğulanıb.
Sonra BANM-in İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəisi Zeynab Kazımova çıxış edərək, tədbir iştirakçılarına BANM-in rəsmi saytı, Ali Məktəbdə keçirilən tədbirlər, tələbələrin bu tədbirdə fəal iştirakı və reytinqlərdə BANM-in daima ilk yerlərdə olması haqqında danışıb. O, bütün sadalananların BANM-in abituriyentlər üçün ən cəlbedici və nüfuzlu ali təhsil müəssisəsi olmasının sübutu olduğun vurğulayıb və şagirdlərə gələcəkdə burada təhsil almağı tövsiyə edib. Zeynab Kazımova BANM-də oxumağın gələcəkdə onların əsl peşəkar mühəndislər və neftçilər olaraq yetişməsinin qarantı olduğunun deyib.

The meeting with the students of the secondary schools 182 and 193 held at BHOS
The meeting with the students of 8-10 forms from the secondary schools 182 and 193 was held at BHOS. The meeting gathered students and teachers of the mentioned schools as well as head of BHOS student affairs’ department Habiba Sadigli and head of BHOS Public relations department Zeynab Kazimova.
Opening the meeting head of BHOS student affairs’ department Habiba Sadigli welcomed students and expressed that she was pleased to see them at the higher school. Then she gave detailed information about BHOS history, new campus, overall statistic information, minimal entrance points necessary to be admitted to BHOS, foreign companies and higher educational institutions - BHOS partners, educational programmes, internal regulations, local and transnational companies where BHOS students took internships, workshops and other activity directions of the higher school.
Habiba Sadigli’s presentation also contained information on maintaining leadership position based on main indicators referred to students’ admission and observed dynamics referred to all indexes.
In her speech head of BHOS public relations department Zeynab Kazimova talked about BHOS official website, events held at BHOS, students’ involvement in the said events and BHOS’ constant occupation leading positions in the ranking table. She emphasized that the mentioned facts served to prove the attractiveness and authority of BHOS for the prospective students. Zeynab Kazimova said that studying at BHOS would ensure students’ becoming professional engineers in future.
After questions and answers session students had chance to familiarize with lecturing halls, laboratories and the model of BHOS campus. In conclusion students and teachers of the schools thanked BHOS management for organizing such meeting.