Özbəkistanın Ali Təhsil, Elm və İnnovasiyalar Nazirliyinin nümayəndələri Bakı Ali Neft Məktəbində olublar
Heydər Əliyev Fondu, Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyi və İslam Dünyası Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatının (ICESCO) birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “İslam dünyasında süni intellekt indeksinin təqdimatı” tədbiri çərçivəsində Bakıda səfərdə olan Özbəkistan Respublikasının ali təhsil, elm və innovasiyalar nazirinin müşaviri Aziz Meliboev, həmçinin Özbəkistanın Ali Təhsil, Elm və İnnovasiyalar Nazirliyinin Gənclər Akademiyasının fəaliyyətinin koordinasiyası şöbəsinin müdiri Akbarkhon Sobirkhonov
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbini (BANM) ziyarət ediblər.
BANM-in rektoru Elmar Qasımov, Tədris və elmi işlər üzrə prorektoru Sevda Zərgərova və Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin rəisi Könül Məhərrəmova qonaqlarla görüşərək onlara Bakı Ali Neft Məktəbinin tədris modeli, sənaye tərəfdaşlıqları, tələbələrin praktiki hazırlıq imkanları və beynəlxalq əməkdaşlıq istiqamətləri barədə ətraflı məlumat veriblər.
Görüşdə Özbəkistan ali təhsil müəssisələri ilə Bakı Ali Neft Məktəbi arasında yüksək əməkdaşlıq əlaqələrindən, ikili diplom, həmçinin, tələbə mübadilə proqramlarından bəhs edilib, tərəfdaşlığın genişləndirilməsi, perspektiv əməkdaşlıq istiqamətlərində müzakirələr aparılıb.

Representatives of Ministry of Higher Education, Science and Innovations of Uzbekistan visits Baku Higher Oil School
Advisor to Minister of Higher Education, Science and Innovations of the Republic of Uzbekistan Aziz Meliboyev and Head of the Coordination Department of the Youth Academy of the Ministry of Higher Education, Science and Innovations of the Republic of Uzbekistan Akbarkhon Sobirkhonov, who are in Baku on a visit as part of the event “Presentation of the Artificial Intelligence Index in the Islamic World”, organized jointly by the Heydar Aliyev Foundation, the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan and the Islamic World Educational, Scientific and Cultural Organization (ICESCO), visited the Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR.
BHOS Rector Elmar Gasimov, Vice-Rector for Education and Scientific Affairs Sevda Zargarova, and Head of International Relations Department Konul Maharramova met with the guests and provided them with detailed information about Baku Higher Oil School's educational model and industrial partnerships, as well as the practical training opportunities the university offers to students, and the areas of its international cooperation.
The meeting discussed the high level of cooperation between Uzbek higher education institutions and Baku Higher Oil School, including the implementation of dual diploma and student exchange programs. The sides also discussed issues related to expanding partnerships and identifying the promising areas of cooperation.