Bakı Ali Neft Məktəbində “BANM & ABB - Hyperautomation Club” yaradıldı
Klubun əsas məqsədi tələbələr arasında RPA (Robotic Process Automation), süni intellekt, avtomatlaşdırma və rəqəmsal transformasiya sahələrinə marağı artırmaq, ABB-nin real layihə təcrübəsini paylaşmaq və potensial gənc istedadları aşkar etməkdir.
Klubun açılışı ilə bağlı keçirilən tədbirdə çıxış edən Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov klubun faydasından danışaraq vurğulayıb ki, ABB BANM-in ən böyük tərəfdaşlarındandır. Rektor bu əməkdaşlığın da faydalı olacağına əminliyini bildirərək, tələbələri yaradılan fürsətdən fəal şəkildə yararlanmağa çağırıb.
ABB-nin Baş direktoru Aynur Süleymanlı çıxışında BANM tələbələrinin uğurlu nəticələr əldə etdiyini, həmçinin bankda səmərəli fəaliyyətlərini qeyd edərək yeni layihənin də maraqlı və qarşılıqlı faydalı olacağına əminliyini ifadə edib.
ABB-də RPA üzrə funksional sahə rəhbəri Fərid Qasımov və İstedadların idarə edilməsi departamentinin rəhbəri Alp Hamidoğlu çıxışlarında layihə haqqında məlumat verərək bildiriblər ki, bu Kluba qoşulan iştirakçılar ABB-nin real layihə təcrübələrini öyrənəcək, praktiki təlimlərdə iştirak edəcək, müzakirələr aparacaq, təcrübə proqramına keçid imkanı əldə edəcəklər.

BHOS & ABB - Hyperautomation Club has been established at Baku Higher Oil School.
The Club's main goal is to increase student interest in robotic process automation (RPA), artificial intelligence, automation, and digital transformation, as well as share experience in implementing IBA projects, and identify potential young talents.
Speaking at the opening ceremony of BHOS & ABB - Hyperautomation Club, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov highlighted the advantages of the Club, noting that “IBA is one of the largest partners of BHOS.” The Rector expressed confidence that this cooperation would be also beneficial. He encouraged students to enthusiastically take advantage of the new opportunity.
In her remarks, Managing Director of the International Bank of Azerbaijan (IBA) Aynur Suleymanli highlighted the successful results achieved by BHOS students and their effective work at the Bank. She expressed confidence that “the new project will be interesting and mutually beneficial.”
Speaking at the event, Head of the RPA Functional Department of IBA, Farid Gasimov, and Head of the Talent Management Department of IBA, Alp Hamidoglu, provided information about the project, noting that “the club participants will learn about IBA's real project experiences, participate in practical trainings, hold discussions, and have the opportunity to participate in internship programs.”