Bakı Ali Neft Məktəbində Karyera Sərgisi keçirildi
Sərgidə SOCAR, bp, Deloitte, EY, KPMG, BCG, Mərkəzi Bank, ABB, Kapital Bank, PAŞA Kapital, AzerGold, Azersun və digər böyük şirkət və dövlət qurumları iştirak ediblər.
Ümumilikdə, 70-ə yaxın yerli və xarici şirkət, həmçinin dövlət qurumları sərgidə mövcud vakansiyalarını və təcrübə proqramlarını təqdim edib.
Sərgiyə 1500-ə yaxın ziyarətçi qatılaraq işəgötürənlərin mövcud imkanları, tələbləri barədə birbaşa məlumat almaq şansı əldə edib.
Açılış mərasimində çıxış edən BANM-in rektoru Elmar Qasımov sərginin tələbə və məzunlar üçün əhəmiyyətini vurğulayaraq bildirib ki, tədbir müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən şirkət və dövlət qurumları ilə birbaşa ünsiyyət, onların iş imkanları və tələbləri haqqında ətraflı məlumat əldə etmək üçün unikal fürsət yaradır. Elmar Qasımov sərginin həm işəgötürənlər, həm də ziyarətçilər üçün faydalı olacağına əminliyini ifadə edib.
Dövlət Məşğulluq Agentliyi İdarə Heyəti sədrinin müavini Nihad Muxtarlı çıxışında tələbə və məzunlara uğurlar arzulayaraq qeyd edib ki, bu kimi tədbirlər əmək bazarının real tələbləri ilə tanışlıq, zəruri bacarıqların müəyyən edilməsi və işəgötürənlərlə birbaşa əlaqə yaratmaq baxımından mühüm rol oynayır.
SOCAR-ın İnsan kapitalı və inklüzivlik seqmentinin, istedadların idarə edilməsi və biznes tərəfdaşlığı departamentinin nümayəndəsi Rəşad Ələkbərov çıxışında şirkətin gənclərin inkişafına yönəlmiş layihələrindən danışıb və bu sərginin gələcəyin peşəkarlarını daha yaxından tanımaq, potensial istedadları erkən mərhələdə müəyyənləşdirmək və əmək bazarında gənclərin inkişafına töhfə vermək baxımından vacibliyini vurğulayıb.

A Career Fair was held at Baku Higher Oil School (BHOS) with the participation of major companies and government institutions such as SOCAR, bp, Deloitte, EY, KPMG, BCG, the Central Bank, ABB, Kapital Bank, PAŞA Kapital, AzerGold, Azersun, and others.
In total, about 70 local and international companies and government institutions presented their job vacancies and internship programs at the Fair.
Around 1,500 visitors attended the event, gaining the opportunity to directly obtain information about current job vacancies and employer requirements.
Speaking at the opening ceremony, BHOS Rector Elmar Gasimov emphasized the importance of the Career Fair for students and graduates. He noted that the event provides a unique opportunity to directly communicate with companies and government agencies operating in various fields and to obtain detailed information about their job openings and requirements. The Rector expressed confidence that the Fair would be beneficial for both the participating companies and the visitors.
Deputy Chairman of the Board of the State Employment Agency Nihad Mukhtarli, in his speech, wished success to students and graduates and emphasized that “such Career Fairs are of great importance in terms of familiarizing with real labor market requirements, defining necessary skills, and establishing direct contacts with employers.”
Rashad Alakbarov, a representative of the “Human Capital and Inclusion” segment and the Talent Management and Business Partnership Department of SOCAR, spoke about the company's projects aimed at youth development. He emphasized that “the Career Fair is of great importance in terms of the opportunity to recruit highly qualified specialists, identify potential talents at an early stage, and contribute to the development of youth in the labor market.”