Bakı Ali Neft Məktəbində Dayanıqlı İnkişaf Həftəsi keçirildi
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində Çin Neft Universiteti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində “Dayanıqlı İnkişaf Həftəsi: Enerji keçidinin sürətləndirilməsi” adlı 1 həftəlik beynəlxalq tədbir təşkil edilib.
Tədbirdə Çin Neft Universitetinin 13 tələbəsi və 1 dosenti, həmçinin #BANM-də təhsil alan Banqladeş, Somali, Özbəkistan, Türkiyə və Azərbaycandan olan ümumilikdə 30 tələbə iştirak edib.
Proqramın sonunda iştirakçılara sertifikatlar təqdim olunub.
Rektor Elmar Qasımov bu proqramın iştirakçılar üçün faydalı olduğuna inandığını bildirib və onlara uğurlar arzulayıb.
Qeyd edək ki, Proqram çərçivəsində #enerji keçidi, #bioenerji və süni intellektin tətbiqi kimi aktual mövzular üzrə təqdimatlar edilib, həmçinin Azərbaycan mədəniyyətinin təbliği istiqamətində sosial-mədəni tədbirlər keçirilib, iştirakçılar "SOCAR Tower”də olublar.
Həmçinin, Proqram iştirakçıları üçün “SOCAR Green”, bp və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyindən dəvət olunmuş mütəxəssislər təlimlər keçiblər.

A week-long international event titled "Sustainable Development Week: Accelerating the Energy Transition" was organized at the Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR in cooperation with the China University of Petroleum.
The event was attended by 13 students and 1 associate professor from the China University of Petroleum, as well as a total of 30 BHOS students from Bangladesh, Somalia, Uzbekistan, Turkey, and Azerbaijan.
At the end of the program, certificates were presented to the participants.
Elmar Gasimov expressed confidence that the program had been beneficial for the participants and wished the students success.
As part of the program, presentations were delivered on topics such as the energy transition, bioenergy, and the application of artificial intelligence. Additionally, socio-cultural events aimed at promoting Azerbaijani culture were held, and the participants visited the SOCAR Tower.
Also, invited specialists from SOCAR Green, BP, and the Ministry of Ecology and Natural Resources conducted trainings for the program participants.