bp-də çalışan BANM məzunları ilə görüş keçirildi
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov və bp-nin Azərbaycan, Gürcüstan və Türkiyə (AGT) üzrə səlahiyyət müddətini başa vurmuş regional prezidenti Qəri Counz bp-də fəaliyyət göstərən 50-yə yaxın BANM məzunu ilə görüşdü.
Görüşdə məzunların karyera nailiyyətlərindən söz açılıb, onların peşəkar inkişafı yüksək qiymətləndirilib. Qəri Counz BANM məzunlarının bilik və bacarıqlarından məmnunluğunu ifadə edərək qeyd edib ki, onların həm Azərbaycan neft-qaz sektorunun, həm də bp şirkətinin gələcək inkişafında mühüm rol oynayacaqlarına əmindir.
Rektor Elmar Qasımov Azərbaycanda Qəri Counza gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb və BANM ilə bp arasında həyata keçirilmiş səmərəli əməkdaşlığın əhəmiyyətini, bp-nin dəstəyini vurğulayıb.

Meeting held with BHOS graduates working at bp
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR Elmar Gasimov and bp’s outgoing Regional President for Azerbaijan, Georgia and Türkiye (AGT) Gary Jones met with about 50 BHOS graduates working at bp.
At the meeting, the graduates' career achievements were discussed and their professional development was highly commended. Gary Jones expressed satisfaction with the knowledge and skills of the BHOS graduates and noted that he was confident they would play an important role in the future development of both Azerbaijan's oil and gas sector and the bp company.
BHOS Rector Elmar Gasimov wished Gary Jones success in his future endeavors and emphasized the importance of the fruitful cooperation between BHOS and bp, as well as the support provided by bp.